Premeňte domácnosť s pomocou izbových rastlín

Raz za čas každý človek zatúži po zmene svojej domácnosti. Domácnosť skrátka omrzí v takej podobe, v akej je po dlhých niekoľko rokov. Pokiaľ práve tiež potrebujete zmeniť svoju domácnosť, nemusíte znovu investovať do nábytku alebo nemusíte maľovať. Stačí, keď vymeníte izbové rastliny alebo keď budete investovať do nových izbových rastlín, s ktorými budete mať pocit, že je domácnosť zase iná, jedinečná, výnimočná a moderné. Viete, s akými rastlinami takéhoto dojmu dosiahnete? 

Pokiaľ chcete zmeniť svoju domácnosti pomocou izbových rastlín, odporúčame sa zamerať na také rastliny, ktoré majú nezvyčajné listy, ktoré majú zvláštnu stonku a podivný tvar či podivné sfarbenie. Veľakrát sú rôzne kvety veľmi pestro sfarbené, a práve tie sú skvelou voľbou, pretože interiér rozjasní tak, ako nič iné. 

Tipy na konkrétne izbové rastliny, ktoré vám rozjasnia domácnosť, prinášame. 

rozprávková kalanchoe 

Poznáte rozprávkovou kalanchoe? Jedná sa o nádhernú kvetinu, ktoré sa taktiež prezýva „magic ball“. O tejto rastline sa tiež hovorí, že snáď pochádza zo samotného Disneylandu. Na koncoch kvetných stoniek sú krásne zelené hrozno podobajúce sa lampionkům. Z tých trčí zvončekovité kvety, ktoré sa zaťahujú späť, keď odkvitajú. Kalanchoe je pomerne nenáročná, je nutné len udržiavať substrát stále vlhký. 

Guzmánia plná farieb 

Ďalšie kvetina, ktorá vám pomôže rozjasniť či zmeniť domácnosť, je Guzmánia, ktorá je synonymom rôznofarebnosť. Je to rastlina plná zašpicatených listeňov, je plná farieb a vytvára v domácnosti zaujímavú, príjemnú atmosféru. Najlepšie sa jej darí napodiv v kuchyni, k svojmu spokojnému životu potrebuje pravidelnú zálievku (ale miernu), okrem toho potrebuje svetlé stanovište. 

exotická Strelícia 

Krásna a strapatá Strelícia je ďalšia rastlina, ktorá vám dokáže zmeniť domácnosť svojou farebnosťou. Strelicia možno zakúpiť aj v rezané podobe, najčastejšie sa viaže do kvetín pre mužov. 

Môže sa Vám ešte páčiť...