Preniknite aj vy do sveta rumu!

Dnes sa dá podnikať skutočne vo všetkom. Najčastejšie sa podniká v oblasti gastronómie, ale tiež sa veľa mužov ženie do sveta strojárstvo, pretože práve strojárstvo je ťahúň našej ekonomiky. Ak však chcete podnikať v niečom ojedinelom, skúste podnikať s alkoholom. Je to síce trochu riskantnejšie podnikania, ale na druhú stranu je to taky veľký biznis, vďaka ktorému môžete dobre zbohatnúť.

Mnoho ľudí si myslí, že obchodovanie s alkoholom je len pre mužov, ale nie je to tak. Obchodovanie s alkoholom je záležitosť aj žien, aj keď sa tomu len ťažko verí. Dôkazom je však jedna dáma, ktorá je označovaná za kráľovnú rumu. Dámy a páni, zoznámte sa s Joy Spence!

Prvý master-blenderka rumu!

Táto veľmi sympatická dáma sa narodila na Jamajke, ale až v ďalekej Anglicku získala doktorát, a to konkrétne z analytickej chémie. Lenže v tomto obore ju nebavilo pracovať, rozhodla sa preto zmeniť svoj život a stala sa prvou ženou – master blenderkou rumu na svete! Je teda dôkazom, že svet alkoholu nie je len pre mužov, aj keď hlavnými zákazníkmi sú väčšinou páni.

Ženy, nebojte sa a preniknite do tohto sveta aj vy!

Joy Spence je taky jedna zo žien, ktorá sa snaží o to, aby sa ženy viac angažovali do podnikania. Podnikanie už dávno nie je len pre mužov. Je potrebné preniknúť do tohto sveta, ženy by sa ho nemali báť. Už vôbec by sa nemali báť sveta alkoholu, sveta rumu.

Ako sa Joy Spence dostala k rumu?

Táto žena mala k rumu samozrejme vždy blízko – rovnako ako každý Jamajčan. Jednáš e predsa o ich národné dedičstvo. Pre každého Jamajčana je podľa slov Joy pocta pracovať v tomto priemysle.

Joy je jedným z príkladov, ktorý ukazuje, že nech už smerujete vo svojom živote pôvodne kamkoľvek, mnohokrát s vami život nemusí súhlasiť. Keď nesúhlasí, otočí vás k nejakej inej profesii, do ktorej sa zamilujete, pretože je vám daná profesia skrátka súdená.

Môže sa Vám ešte páčiť...