Pri odoslaní balíka na špecifické miesta je potrebné poznať pravidlá

Potrebujete odoslať balík do väzenia osobe do väzby alebo do výkonu trestu? V mnohých prípadoch ľudia robia chybu a odosielajú veci, ktoré následne väzenská služba zabavuje. Čo je možné posielať a ako často?

Nárokový balík raz za tri alebo šesť mesiacov

Balík, na ktorý má každý väzeň nárok, sa nazýva nárokový. Ide o balík, ktorý sa posiela po tom, čo je väzňom vystavené povolenie, takzvaná balíčenka. Nárokový balík do väzenia možno posielať raz za tri mesiace v prípade väzby, potom raz za šesť mesiacov v prípade odosielania do výkonu trestu. Tento balík do väzenia pritom nesmie obsahovať niektoré veci.

Kílový balík podľa individuálnych pravidiel zariadenia

Ďalšia možnosť je kilový balík. Ide o možnosť pravidelného zasielania časopisov, novín alebo kníh. V balíku môže byť aj listový papier. Kilovku niektoré väznice prijímajú, iné ich kvôli ich zneužívaniu na posielanie zakázaných vecí už boli nútené zrušiť. Zistite si, ako je na tom väznica, kam sa chystáte balík poslať.

Nikdy neposielajte financie a zakázané veci

V žiadnom z balíkov sa nesmú vyskytovať peniaze. Tie je možné zaslať priamo väznici, uvedie sa iba špecifický symbol väzňa alebo jeho rodné číslo. Aktuálne pravidlá vždy poskytuje konkrétne väznice. Medzi zakázané veci, ktoré do väzenia nikdy neposielajte, sa radí alkohol, sklenené predmety, niektoré typy elektroniky, ale aj ostré predmety, nože a zbrane, návykové látky, drogy a po domácky vyrobené potraviny. Namiesto toho radšej zabaľte trvanlivé potraviny alebo hygienické potreby.

Do väzenia sa tiež často posiela tabak alebo tabakové výrobky. Cigarety a ďalšie tabakové výrobky ale musia mať kolek z Českej republiky. V nárokovom balíku môžete poslať celkovo päť kíl rôznych potrieb, kilovka môže obsahovať iba kilogram novín, časopisov a kníh. Konkrétne pravidlá sa vždy dozviete pri službe vo väznici.

Môže sa Vám ešte páčiť...