Pripravte svoju záhradu na prvú stávkovanie

Súčasné počasie nám hovorí, že by sme sa rozhodne nemali riadiť príslovím, ktoré nám oznamuje, že by som v marci mali vliezť za kachle a v apríli tam ešte ostať. Slniečko nám svieti takmer denne, slnečné lúče nám pekne oživujú každý deň a robia nám veľmi dobrú náladu. Samozrejme jar nie je len o zvyšujúcich sa teplotách, ale aj o daždi a chladnejších dňoch, počas ktorých by sme najradšej chceli zostať v posteliach a len ležať a piť čaj s citrónom. Lenže ono to nie je tak jednoduché zostať doma. Do práce sa skrátka musí.

Rovnako tak, ako je jar o chladnejších daždivých chvíľach, je tiež o prvom stávkovanie, ktoré sa jednoznačne nevyhne domácnostiam, ktoré majú svoju vlastnú záhradu. Každý by si chcel predsa raz vypestovať svoje vlastné produkty, vďaka ktorým bude každé jedlo oveľa výživnejšie a lepšie. Navyše vďaka domácemu pestovaniu sa vyhneme škodlivým baktériám, ktoré môžu byť predovšetkým v šupke najrôznejších druhov ovocia či zeleniny, a to len z toho dôvodu, že na toto pestovanie majú špeciálne postreky, ktorým jednoducho nešetrí. Navyše krásna záhrada plná dobrej úrody vytvára oveľa krajší vzhľad celkového domu.

Pôdu je však nutné pripraviť!

Predovšetkým v dedinách sú ľudí zvyknutí na to, že si svoju zeleninu vsádza rok čo rok. Sú spokojní, keď sa im rastlinky krásne rozrastú a urobia okolie ich domu úplne skvostné. Avšak aj ľudia v paneláku žijúci v meste sa teraz naučili pestovať si svoju vlastnú zeleninu, a to pokojne len na balkónoch. Naviac sa stala veľmi moderný bylinková záhradka priamo v kuchyni, a tak sa nie je čomu diviť, keď sa do stávkovania pustilo toľko ľudí.

Ak však nebývate v paneláku a nebudete sadiť do hliny, ktorú si kúpite v najbližšom kvetinárstve, mali by ste pôdu najskôr správne pripraviť. Okypření je základom úspešnej úrody. Nezabudnite všetok burinu riadne vytrvať a po nasadení dbajte na to, aby žiadne semienko nevykukovalo von. Pravidelné kropenie je na mieste, najmä počas horúcich letných dní, kedy je po daždi naozaj zhánka.

Môže sa Vám ešte páčiť...