Prístrešky nad dvere sú moderný a funkčný prvok

Idete domov v daždi alebo chumelenici. Zostáva vám to posledné – odomknúť dvere. A práve v tomto okamihu sa snáď obloha doslova roztrhne. Nie, vážne ste nepotrebovali toľko nádielky za golierom. O dôvod viac zaobstarať si prístrešok nad svoje vchodové dvere.

Pre domácnosť aj pre firmu

Daždivý scenár sa môže opakovať prakticky kdekoľvek. Zatiaľ čo sa poštový doručovateľ snaží vložiť list do vašej poštovej schránky, prší naň aj na listovú zásielku. Pred vašou firmou alebo domom totiž síce máte nádherný priestor a reprezentatívne nerezové poštové schránky, na nepriazeň počasia ste ale zrejme zabudli. Zo schránky tak vytiahnete vlhký list alebo noviny a premýšľate, kde ich budete sušiť. Pritom stačí tak málo.

Ladí k vášmu typu budovy

Áno, naozaj vám nebude stačiť mať nádherné kvety pred domom, prekrásnu schránku na listové zásielky, a taktiež kvalitné a reprezentatívne dvere. Ľudia, ktorí k vám prichádzajú v daždi, si želajú celkom niečo iné. Aj vy sami so zväzkom kľúčov v ruke oceníte pri príchode domov zázemie, ktorého sa vám dostane. Prístrešky sa navyše vyrábajú v celom rade prevedení. Môžu tak ladiť k fasáde, k parapetom, alebo aj k vašej milovanej krásnej poštovej schránke.

Aký materiál zvolíte?

Prístrešok môže mať celý rad podôb. Môže byť väčších rozmerov a ponúkať okrem remeselne spracovaných trámov aj podobnú alebo rovnakú strešnú krytinu, akú máte na svojom dome. Ľudia si ale kupujú aj striedmejšie podoby striešok, v ktorých sa skloňujú materiály, ako je obľúbené sklo alebo lexan. Prepustí svetlo a nevznikne vám tak v priestore vchodu temné zákutia.

Keď si zaobstaráte prístrešok pred dom, budete ho zrejme tiež čistiť. Na tento účel bohato postačí teplá voda a umývací prostriedok. Hubkou odstráňte usadené nečistoty a prístrešok osušte čistou handrou. Žieraviny a agresívne čističe nepoužívajte. Prístrešok vám bude spoľahlivo slúžiť mnoho rokov.

Môže sa Vám ešte páčiť...