Príznaky, že je s vaším žalúdkom niečo zle

Každý deň na nás vonku čakajú hromady baktérií a vírusov, ktoré sa určite pokúsia napadnúť naše telo. Väčšinou sme len prechladli, v iných (horších) prípadoch môžeme mať veľké bolesti. V súčasnosti sa najčastejšie vyskytujú žalúdočné problémy. Tieto zdravotné problémy však zvyčajne nespôsobujú baktérie a vírusy, ale skôr my sami a naša nezdravá strava. Jedenie sladkostí alebo rýchleho občerstvenia je na dennom poriadku, takže sa nemožno čudovať, ak jedného dňa váš žalúdok povie dosť a začne štrajkovať. To sa potom prejavuje najrôznejšími bolesťami, ktoré naznačujú, že návšteva lekára je jednoducho nevyhnutná.

Ak aj vás v poslednom čase trápia bolesti žalúdka, zvážte to a rozhodnite sa navštíviť lekára, pretože ak trpíte niektorým z nižšie uvedených príznakov, niečo nie je v poriadku. Nepodceňujte preto žiadne varovné signály, ktoré vaše telo vydáva.

Pichanie, kŕče a celková bolesť brucha

Ak máte bolesti brucha vo všeobecnosti, môže to predpovedať niekoľko ochorení. Okrem toho sa bolesť brucha delí na niekoľko skupín, ktoré signalizujú iné typy ochorení. Dôležité je však spomenúť, že ak vás reže ostrá bolesť, ktorú viete dokonca dobre lokalizovať, potom na ňu klásť väčší dôraz a okamžite ísť k lekárovi. Ďalej sa môžete stretnúť s tupou bolesťou, ktorú nedokážete presne určiť. Pri tomto druhu bolesti zvyčajne čakáte, kým prejde, pretože to nie je bolesť, ktorá vám nedá spať. Ak sa jej nemôžete zbaviť dlhšie ako dva dni, mali by ste navštíviť lekára.

Krvácanie

V horších prípadoch sa môže vyskytnúť aj krvácanie. V tomto prípade sú ochorenia naozaj vážne a musíte urýchlene navštíviť lekára. Nečakajte však na termín a choďte rovno na pohotovosť. Krvácanie sa však neprejaví len pri zvracaní, ale môžete ho spozorovať aj v stolici, čo by znamenalo, že krvácate do žalúdka.

Môže sa Vám ešte páčiť...