Pustite sa do chudnutia tancom

Tanec je príjemnou súčasťou života as jeho pomocou môžeme svojmu telu dopriať pravidelnú porciu pohybu aj endorfínov. Keď sa následne ocitneme v klube, budeme doslova žiariť. Ako si doma vytvoriť tanečné štúdio a pustiť sa do príjemnej aktivity?

Zrkadlo je úplný základ

Priestor, v ktorom budete tancovať, by mal mať čo najväčšie zrkadlo. Môže ísť o vašu vstupnú halu, alebo napríklad o priestor v spálni. Dôležité je, aby ste okolo seba mali dostatok priestoru. Upracte všetky drobné predmety okolo, aby nedošlo k zraneniu.

Buď hudba

Teraz je na čase pustiť si tú správnu rytmickú hudbu. Použite bluetooth bezdrôtové slúchadlá, aby ste nerušili susedov, ale zároveň si dopriali kvalitnú rytmickú hudbu. Než sa pustíte do vlastných choreografií, nájdite si na streamovacej platforme videá s názvom „dance workout“ alebo „dance choreography“ a vrhnite sa na to. Trénujte tak usilovne, až sa vám podarí byť so svojim výsledkom spokojní.

Tipy na ľahké choreografia

Neviete, čo si pustiť ako prvé? Dajte si zaručené hitovky. Môžete si vyhľadať choreografiu na pieseň od Eda Sheerana Shape Of You. Máte radšej country? Blanco Brown vás naučí The Git Up. Pokojnejšiu hudbu, ale s dostatkom tanca, ponúka choreografia na pesničku od Billie Eilish Ocean Eyes. Rytmickú hudbu predstavuje aj reaggeton v podaní interpreta menom Daddy Yankee. Jeho Gasolina vás rozhodne rozprúdi. Vhodné tanečné prvky ale nájdete aj na poriadny rockec. AC/DC a ich Thunderstruck si už prevzali mnohé tanečné štúdiá a vytvorili zaujímavé choreografie.

Denne chvíľka stačí

Každý deň si vyčleňte na svoj tanec štvrť až pol hodiny. Tento čas vám bude dokonale stačiť na to, aby ste boli nadšení, zahriatí a spokojní. Pravidelným pohybom, ktorý vás bude baviť, ľahko schudnete.

Pustite sa do domáceho cvičenia v podobe tanca na pesničky, ktoré milujete. Samozrejme to môžete skúsiť aj s konzolou Just Dance, ale rozhodne to nie je podmienkou.

Môže sa Vám ešte páčiť...