Reebok – už dávno to nie je značka len pre bežcov

Ak milujete beh, máte iste hromadu športového oblečenia pri sebe v šatníku. K behu je ideálny funkčné oblečenie, ktoré dnes kúpite v mnohých zaujímavých prevedeniach a strihoch. Populárne sú predovšetkým fosforové kúsky, vďaka ktorým nemusíte nosiť reflexné prvky, keď si idete zabehať neskoro večer. Medzi najpopulárnejšie značky sa radí značka Adidas, ale taky aj Nike alebo Reebok, o ktorej si, mimochodom, budeme aj rozprávať. 

Ako sme spomenuli, Reebok je dnes jednou z najobľúbenejších značiek vôbec. Mnohí ľudia majú za to, že sa jedná o čisto športovú značku, ale nie je to tak. Reebok už dávno nevyrába obuv len pre bežcov ale je to skvelá značka určená úplne pre kohokoľvek. 

Ak sa rozhodnete si značku Reebok zaobstarať, odporúčame siahnuť po dych berúcich teniskách. Ponuka tenisiek je naozaj rozmanitá, len málokto týmto teniskám odolá. 

O značke Reebok: 

Keďže je táto značka čím ďalej populárnejší, je načase si o nej niečo prezradiť. Predchodcom tejto značky je anglická firma, ktorá sa snažila dodávať bežcom topánky, v ktorých budú behať rýchlejšie než kto iný. Niekedy v roku 1895 sa William Foster rozhodol svetu ukázať ohnivé tretry, ktoré boli určené predovšetkým atlétom na olympijské hry. 

Vďaka obrovskému úspechu tejto obuvi sa vnuci spomínaného pána Fostera rozhodli založiť si biznis s čisto športovou obuvou a dali mu meno Reebok. V rokoch 1950-1980 sa fantastické bežecké topánky dostali na medzinárodné veľtrhy, kde zožali nevídané úspechy. 

Čo sa dialo potom? 

Ako sme spomenuli, dnes už Reebok nie je iba o obuvi alebo o športových potrebách, na čo sa začal orientovať v roku 1990. Dnes je to symbol pohodlného oblečenia a obuvi, ktorá sa hodí aj na bežné nosenie. Počas rokov sa stal Reebok súčasťou Národnej hokejovej ligy, dokonca sa s novou kolekciou ukázal aj talent Crosby. 

To nebolo však jediné zaujímavé partnerstva. Partnerstvo bolo taky nadviazané s pilotom F1 Lewisom Hemiltonem. 

Môže sa Vám ešte páčiť...