Roadtrip – aká je tá najlepšia trasa či na čo nezabudnúť?

V poslednej dobe sa stali naozaj populárne takzvané roadtrip, čo je cestovanie takzvane na vlastnú päsť, kedy si len s bandou dobrých priateľov sadnete do auta a vydávate sa na cestu do neznáma. Väčšinou sa dávate na cestu za miestami, ktoré už dlho chcete navštíviť. Ktoré miesta sa radí medzi najnavštevovanejšie a na ktoré miesta sa nesmie zabudnúť? 

Najčastejšie sa vydávame na trasu cez Španielsko, slnečnú Taliansku a tiež zamierime aj do Francúzska, kde si prezrieme tie najznámejšie a najromantickejšie pamiatky. V Taliansku sa pozrieme do Benátok alebo často aj do Ríma. Čo sa týka Španielska, tam je asi najznámejšie miesto Barcelona či Madrid – do týchto miest to láka hlavne futbalové nadšencov, ktorí zbožňujú tieto dva futbalové kluby. Často sa fotí na týchto futbalových štadiónoch. 

Aká miesta nevynechať? 

Pokiaľ však zamierime na druhú stranu, je nutnosťou navštíviť Zrće beach, čo je hotový raj pre študentov a mladých ľudí, ktorí sa chcú počas leta odviazať a užiť si nejaké to letné, diskotékové a trochu aj alkoholické dobrodružstva. 

Ak pôjdete na túto stranu, rozhodne nevynechajte zastávku v Maďarsku, kde sa taky pozriete po tunajších pamiatkach. Bulharsko je taky veľmi obľúbené, ľudia sa tu zastavujú hlavne na mnohých piesočných plážach, kde si chvíľku užijú slniečka a potom idú opäť ďalej za dobrodružstvom. 

Čo si na taký roadtrip zbaliť? 

Ak sa na roadtrip naozaj vydáte, potom sa asi budete pýtať sami seba, čo si máte zbaliť a čo máte radšej nechať doma. S balením to nepreháňajte a rozhodne si neberte kufre, ale stačí vám klasická príručná taška. 

Do nej si zbaľte hlavne hygienické potreby, nezabudnite na peniaze a na opaľovací krém. Bude sa samozrejme hodiť aj nabíjačka na telefón, pretože všetky zážitky rozhodne budete chcieť dokumentovať. Nebaľte si ale mnoho oblečenie, pretože to rovnako nevyužijete tak veľmi, ako si myslíte. Stačí vám čisté spodné prádlo, plavky, uterák a hlavne nejaké oblečenie na prezlečenie. Je to dobrodružstvo, nie klasická dovolenka! 

Môže sa Vám ešte páčiť...