Ako robíme chyby pri zariaďovaní interiéru?

Kuchyne na mieru – hotovo. Rekonštrukcia kúpeľne – hotovo. Ešte zostáva zariadiť obývaciu izbu a spálňu. Rozhodli ste sa pre výraznú zmenu vo vašom príbytku a beriete to takzvane „od podlahy“. A zatiaľ čo kuchyňa alebo kúpeľňa bola prakticky bez starostí, pretože ste si zavolali odborníkov, zariaďovaní interiéru už je úplne na vás. Aby ste sa vyhli budúcej nespokojnosti, je dobré vyvarovať sa najčastejším chybám, ktorých sa bežne dopúšťame.

Zariaďovanie domácnosti je pomerne ťažké, najmä ak nepatríte k jedincom, ktorí by sa zaujímali o aktuálne módne trendy. Avšak je pravdou, že aj ak máte prehľad, nižšie uvedených chýb sa môžete dopustiť.

Túžba po farebnej dokonalosti

V súčasnej dobe sa domácnosť vždy zariaďuje do konkrétneho štýlu. A každý štýl bývania má svoje predpísané farebné odtiene, ktorých je dobré sa držať. Ovšem dosiahnuť takzvané farebné dokonalosti je chybné. Väčšinou sa totiž stane jedno – aj toho mála farieb bude naraz príliš veľa.

Nesnažte sa držať dvoch alebo troch odtieňov. Buďte otvorení kombinácii aj s kontrastnými odtieňmi. Pri výbere nábytku upustite uzdu svojej fantázii. Snažte sa točiť okolo dvoch až troch farieb, z ktorých jedna bude ona prioritné.

S úložným priestorom opatrne

Áno, úložný priestor je síce nutný a potrebný, ale všetkého veľa škodí. Ak sa z vášho domu stane jedno veľké skladisko, ničomu to neprospeje. Skôr naopak – budete sa aj u seba doma cítiť nepríjemne. Držte sa pravidla, že menej je viac. A namiesto hromady nábytku a poličiek sa snažte pracovať s funkčnosťou a vzdušnosťou interiéru.

Kontext, kontext, súvislosti

Aj keď bolo spomenuté, že máte upustiť uzdu svojej fantázii, neznamená to, že by ste mali kupovať kusy nábytku nezávisle od toho, čo ste už zakúpili. Pozerajte sa na veci v súvislostiach. Zamyslite sa nad tým, čo daná vec bude vyplňovať, kam bude pasovať a aké zázemie je okolo vypestované.

Môže sa Vám ešte páčiť...