S orieškami k zdravému srdcu, nervom a kostiam

Každý zažil takú situáciu, kedy sa mu skrátka nedarilo. Všetkého bolo veľa, nervy dostali riadne zabrať. Šéf nebol spokojný s vami vypracovaným projektom, poliali ste sa od svojej obľúbenej kávy, začalo pršať a vy ste nemali nič, čím by ste sa pred dažďom mohli uchrániť. Ponáhľali ste sa domov, tak ste radšej premokli na kosť. Po príchode domov však nevoľte fľašu dobrého vína alebo aj niečoho silnejšieho pre lepšiu náladu, skúste „vypnúť“ v horúcej vani s penou a s miskou plnou najrôznejších druhov orieškov. Tie sú totiž nielen pre nervy, ale aj pre srdce a kosti. Aké ale konkrétne druhy voliť a ako presne fungujú na náš organizmus?

• Mandle pre naše nervy

Kúzlo a tajomstvo mandlí spoznali už starí Rimania. Preto ich zuby boli tak krásne a bez akéhokoľvek kazu. Tento druh orieškov pomáha našim zubom a je prospešný aj zubnej sklovine. Navyše je skvelým kamarátom našich nervov – upokojuje ich.

• Vlašské orechy pre náš zlý cholesterol

Ak patríte medzi ľudí, ktorí denne zápasia so svojim zlým cholesterolom, skúste do svojho jedálnička zaradiť aj vlašské orechy, a to nielen plody, ale napríklad aj ich kôru. Pri pravidelnom konzumovaní zníži hladinu zlého cholesterolu a navyše pomôžu aj tým, ktorí majú chvíľku po infarkte myokardu.

• Lieskové oriešky pre naše bunky v tele

Vitamín E len tak v nejakej potravine nezoženiete. Tento vitamín je ale veľmi dôležitý, pretože pomáha všetkým bunkám v našom tele. Najviac ho nájdete v lieskových orieškoch. Preto zvážte, či ho nebudete jesť o niečo viac.

• Kešu proti únave

Ak sa trápite častými únavami, skúste viac konzumovať prevažne kešu. Nielen, že únavu úplne zaženie, ale tiež zaručí, že váš spánok bude o niečo kvalitnejší. Ďalej tiež pomôže v situácii, keď je vaším najväčším problémom koncentrovať sa. Zlú koncentráciu milo rád zaženie. S týmto problémom sa teda nebudete ďalej stretávať.

Môže sa Vám ešte páčiť...