Ako sa môžu naučiť ženy lepšie parkovať?

Vo svojich osemnástich rokoch si spravidla robíme vodičský preukaz. Je to praktický krok, ktorý ako čerstvo dospelí urobíme. V súčasnej dobe si vodičský preukaz môžu urobiť naozaj všetci dospelí ľudia, nemusí si robiť vodičský preukaz ihneď po dovŕšení osemnásteho roku. Páni sú spravidla veľmi zdatní pri jazdách i pri teoretickej časti. Ženy bohužiaľ panikária alebo zmätkom, avšak aj im sa väčšinou pošťastí a zvládnu testy s komisárom hravo a rýchlo. Čo im však robí problém, je parkovanie. 

Mnohé ženy nevyrastajú vo svete automobilov ako páni, ich svet je v detstve trochu iný. Aj vďaka tomu nemajú taký odhad ako muži, ich parkovanie tak nie je tak presné. Samozrejme sa nájdu výnimky, aj niektoré ženy sa narodili preto, aby mohli jazdiť vo vozidlách a automobiloch. V drvivej väčšine prípadov sa však stretneme so ženami, ktorým robí parkovanie problém. 

Samozrejme je nutné povedať, že nie všetky typy parkovanie sú ťažké. Niekedy je ťažké zaparkovať len pozdĺžne, ostatne to robí problém aj mužom. Máme pre vás preto niekoľko tipov, ako sa naučiť lepšie parkovať. 

Trénujte na prázdnych parkoviskách 

Buď si so sebou môžete vziať mužský ostrieľaný sprievod, alebo nemusíte – to je napokon len na vás. Trénovať môžete na prázdnych nočných parkoviskách, kde máte priestor pre chyby, ktorých sa neskôr za bežnej prevádzky a za bežne plných parkovísk vyvarujete. 

Naučte sa vďaka takým nočným či skorým ranným tréningom parkovať medzi čiary a zlepšujte svoj odhad. 

Zaplaťte si kurzy navyše 

Vedeli ste o tom, že existujú aj špeciálne kurzy, ktoré si môžete kúpiť? Špeciálne kurzy sú určené len na parkovanie a vďaka nim sa ľahko naučíte parkovať tak, ako parkujú vaše mužské polovičky. Ceny takýchto kurzov nie sú nijako vysoké, nie je to rozhodne tak vysoké ako poplatky za autoškolu, ktoré siahajú až do výšky desaťtisíc. 

Môže sa Vám ešte páčiť...