Kde sa nachádza najslávnejšia filmová miesta?

Filmy sú pomerne obľúbené. Ak vonku prší, zvyčajne si zájdeme do kina, pretože tam vždy dávajú niečo, čo nás doslova nadchne a na čo sa rozhodneme ísť. Avšak na rad filmov si radšej počkáme, až budú k stiahnutiu, pretože sa nám skrátka nechce míňať dvesto za jeden lístok do kina plus popcorn.

Každopádne ak však niektorý film vidíme už po niekoľkýkrát, väčšinou sa zameriavame na detaily a chyby, ktorých sa filmári dopustili. Sledujeme zlé kostýmy, vidíme nie príliš profesionálne urobené make-upy, sledujeme, ako kostyméri prehliadli chybu. Častokrát si navyše všímame aj efektov, ktoré sú urobené pomocou počítača. V mnohých prípadoch sú bohužiaľ tak zreteľné, že to diváka odradí a mnohokrát donúti k tomu, že film vypne a rozhodne sa na neho ďalej nepozerať.

Keď sa však pozeráme na filmy, ktoré majú v sebe obsiahnuté najrôznejšie pláže alebo body záujmu, začneme sa na internete pozerať po viac informáciách. Zaujíma nás, kde sa čo natáčalo, aby sme na také miesto mohli tiež zájsť. Lenže potom zistíme, že je to zasa len otázka efektov. V poslednej dobe začali filmári upravovať aj také miesta, ktoré nepotrebujú úpravu – napríklad také Thajsko. Tunajšie miesta sú filmári najviac navštevovaná, len v každom filme narazíte na Thajsko trochu v inej podobe.

Prečo práve Thajsko?

Thajsko je obľúbené hlavne preto, že tu nájdete miesta ako z rozprávky. Je to hotový raj pre filmárov, pretože presne tak si predstavujú ideálne miesto pre svoj film. Nájdu tu idylické pláže, tiež je neminie exotická džungľa, navyše je tu dostupnosť slonov, s ktorými sa dá pekne spolupracovať. Navyše práve Thajsko ponúka pomerne nízke náklady na natáčanie, a tak to dokonca vyjde aj pomerne lacno.

V akých filmoch hrá Thajsko svoju úlohu?

Existuje hneď niekoľko filmov, v ktorých Thajsko robilo kulisu. Medzi najznámejšie filmy, ktoré sa tu natáčali, patrí hlavne klasická bondovka z deväťdesiatych rokov – Muž so zlatou branie. Svoju rolu si tu zahral aj lámač ženských sŕdc Leonardo DiCaprio vo filme Pláž. Ženy môžu spoznať tunajšie pláže hlavne vďaka filmu Bridget Jones: S rozumom v koncoch.

Môže sa Vám ešte páčiť...