Ako sa nalíčiť pod okuliare?

Mnoho žien nosí okuliare a myslí si, že vďaka nim sa nemusí nijako extra maľovať. Alebo sa niekedy chcú namaľovať, ale príde ju to zbytočné, pretože podľa nich to pod okuliarmi rovnako nepôjde vidieť. Lenže to je samozrejme klam. Ženy by sa rozhodne mali líčiť aj pod okuliare, teda ak chcú. Rozhodne by tento koníček nemali zahadzovať len kvôli tomu, že si myslia, že ich námaha rovnako vidieť nepôjde.

V poslednej dobe na mnohých sociálnych sieťach sa začala šíriť najrôznejšie videá, ktoré pojednávajú o tom, ako dobre by sme sa mali nalíčiť. Väčšinou sú to naozaj detailné videá, kde uvidíme líčenie krok po kroku, ale bohužiaľ vo zrýchlené podobe, a tak nemôžeme mnohokrát postrehnúť, čo bolo všetko nutné urobiť, aby sme docielili treba tak krásnych očí.

Ak aj vy patríte k tým ženám, ktoré nestíhajú sledovať najrôznejšie videá, či už kvôli ich rýchlosti alebo kvôli tomu, že im to nedovoľujú časové možnosti, prinášame vám pár tipov, vďaka ktorým sa budete môcť elegantne a vkusne skrášliť. Ako teda docieliť perfektného líčenia aj pod okuliarmi?

Všetko spočíva v dobrom nanesení make-upu

Samozrejme zo všetkého najskôr nanesieme na tvár make-up. Mnoho žien to robí tak, že si najprv nalíči oči a potom nanesie make-up, ale je to len na jednotlivcoch. Niekomu to vyhovuje tak, inému zase onak. Je však nutné podotknúť, že pod každý make-up by sa mala naniesť nejaká mastička alebo olejček, ktorý zamedzí prípadnej dehydratácii.

Či už make-up nanášate kedykoľvek počas líčenia, je nutné ho dobre rozmazať. Nezabudnite ho dobre rozmazať aj pod čeľusťou a na krku – niektoré ženy na to nedbajú a tak ide vidieť ich lem make-upu, ktorý si nerozmaže. Nie je to vôbec pekné a kazí to celkový prípadný dobrý dojem.

Až už máte nanesený make-up, začnite kontúrovej. Konturovanie dnes patrí k veľmi obľúbeným spôsobom dokonalého líčenia – tmavý odtieň sa nanáša na okraje čela, na strany nosa, na lícne kosti a tiež na bradu a pri okraji čeľuste. Svetlé miesta potom do medzier. Najdôležitejšie je však všetko dobre rozotrieť.

Keďže pôjdu vaše líčka vidieť asi najviac, myslite na to, že ešte nad lícne kosti nanesiete trochu bronzru alebo nejaký iný ligotavý púder. Vykúzlite tak takmer rozprávkový look.

Pery sú to, čo upúta

Oči si len nevýrazne namaľujte pleťovými odtiene tieňov. Nebojte sa tieňovanie týchto menej výrazných farieb, aby vám tak oči vynikli pod okuliarmi. Základom je potom dobrá riasenka, ktorá vykúzli takmer neprehliadnuteľné riasy.

To, čo stopercentne zaujme, sú však vaše pery. Voľte takú rúž, ktorá sa k vám hodí. Nebojte sa vôbec výrazných odtieňov.

Môže sa Vám ešte páčiť...