Ako sa oslavuje baby shower

O Halloweenu alebo svätom Valentínovi sme už počuli. Ide o typicky americkej sviatky, ktoré sa s obľubou dostali do Českej republiky. Aj keď ste si možno mysleli, že sa k nám už nemôže dostať iný sviatok či oslava, pomýlili ste sa. Jedna takáto akcia sa k nám dostala, a to konkrétne baby shower, čo je akcia organizovaná nastávajúcimi mamičkami alebo pre nastávajúce mamičky. Ide o akciu, počas ktorej sa oslavuje prechod zo ženy na matku. Zároveň sa oslavuje narodenie bábätka, ktoré onedlho vykukne na svet.

Po sviatku duchov je milé si predstaviť akciu zvanú baby shower, čo je na druhú stranu oslava narodenia a nie smrti. O tejto americkej akcii možno povedať, že sa jedná o akúsi americkú alternatívu českého zapíjanie bábätka, ktorá je určená len ženám, respektíve nastávajúcej mamičke predovšetkým. Kým zapíjanie je typicky chlapská záležitosť, kedy hrdý otecko oslávi narodenie svojho dieťaťa, mamička na akciu zvanej baby shower oslávi narodenie bábätka ešte predtým, než k tomu reálne dôjde.

Kedy sa koná baby shower?

Ako sme spomenuli, oslava prebieha ešte v okamihu, keď je žena tehotná. Baby shower sa väčšinou organizuje niekoľko týždňov predtým, než sa má dieťa narodiť. A ako sme spomenuli, akcia je pre ženy a nastávajúcu mamičku predovšetkým, a tak tam páni nemajú prakticky, čo robiť.

Dalo by sa tiež povedať, že je to taký zaslúžený večierok pre mamičku, respektíve pre viac mamičiek. Pôvodne totiž baby shower vznikol preto, aby novopečená mamička mohla získať skúsenosti od skúsenejších mamičiek, ktoré už pôrod majú dávno za sebou.

Akcia, na ktorú sa prináša darčeky

Na akcii zvanú baby shower sa samozrejme nechodí s prázdnou, ako ostatne na žiadny podobný večierok alebo žúr. Na túto akciu sa zásadne prináša darčeky v podobe toho, čo mamička môže potrebovať po narodení bábätka. Väčšina darčekov je pre bábätko, iné sú pre mamičku. K najčastejším darčekom patrí plienkové torty, darčekové koše pre bábätká alebo napríklad cumlíky, fľaše či sady na odtlačok ručičiek a nožičiek.

Môže sa Vám ešte páčiť...