Ako sa správne starať o ruky?

Sú vaše ruky suché, praskajú, nie sú vôbec pekné a okolo nechtov sa vám robia kožičky? V takom prípade sa ponúka otázka, čo robiť. Za ruky v takom stave môže samozrejme aj prostredie, v ktorom sa denne pohybujete alebo v ktorom pracujete, ale pravdou je, že na tom má tiež svoj podiel aj starostlivosť, ktorú rukám dopriavate alebo naopak nedoprajú. Ruky sú časť tela ako každá iná, preto by sme sa mali venovať aj ich prípadné starostlivosť. Nemali by sme na ne zabúdať alebo je ponechávať stranou, ako sa tomu v mnohých prípadoch deje. Rozhodne by sme sa mali snažiť ruky hladkať a nemali by sme ich zanedbávať.

Aby ste sa svojimi rukami dokonca chválili, poradíme vám, ako na správnu starostlivosť o ruky. Predsa len si s ňou nemusíte vedieť rady, aj keď vám v poličke v kúpeľni leží hromada sér, masiek, tiež krémov alebo telových mliek.

Svoje ruky hydratujte

Dôležitá je rozhodne hydratácia, aby nedochádzalo k popraskaniu alebo vysušenie rúk. Dostatočne hydratovať ruky budú bezpochyby hydratačné krémy, ktoré je ďaleko lepší než napríklad antibakteriálne mydlo, ktoré sa dnes využíva veľmi často. Antibakteriálne mydlo síce zbaví ruky neprijateľných nečistôt, na druhú stranu nezbaví ruky suchosti a nehydratuje je, čo je najmä v zime veľmi potrebné.

Hydratovať ruky by sme mali ako po pobyte v horúcej vode, tak po príchode z chladných dní. V oboch prípadoch dochádza k vysušovaniu rúk.

Skvelý je aj peeling

Aby boli vaše ruky naozaj krásne a doslova ako z časopisu, mali by ste im dopriať peeling, a to ideálne raz týždenne. Dnes existujú aj špeciálne peelingy na ruky, ktoré sú výživné, zároveň zjemňujúci. Nemusíte si však kupovať špeciálne peelingy, môžete siahnuť buď po klasickom výživnom peelingu na telo, tak si môžete taký peeling vyrobiť doma zo surovín, ktoré sú vám dnes a denne k dispozícii v kredenci.

Môže sa Vám ešte páčiť...