Ako sa správne starať o stromy v záhrade?

Každý dobrý veľký dom má vlastnú záhradu. Či už žijete v meste alebo v dedine, váš dom by mal mať svoje vlastné miesto, kde môžete ustúpiť, zatiaľ čo chcete relaxovať alebo využiť svoj voľný čas, aby ste urobili niečo praktické. Ak nemáte takú záhradu, je to škoda, pretože máte možnosť nechať niečo vo vašej domácej záhrade. Pestovanie zeleniny je nielen lepšie ako kúpené, ale aj šetrí vám veľa peňazí, ktoré by ste strávili len pre ňu. Okrem toho je taká záhrada vynikajúca pre deti, napríklad môžu stavať pieskovisko alebo dokonca švihnúť a vždy vedia, kde hrať.

Ak máte záhradu, určite vás zaujíma starostlivosť o ňu. Záhradníctvo je úplne vo vašej múmii, rovnako ako kosenie, čo je jediný problém, ktorý musíte za týždeň ísť. Ale to je odmena za to, že máte niečo nádherné ako vaša záhrada. Okrem toho sa musíte starať aj o stromy, ktoré je potrebné starať sa od začiatku teplého počasia predtým, ako začnú kvitnúť. Vďaka tejto potrebe mnohí ľudia nevedia, ako sa starať o to, aby stromy boli zdravé a aby nám priniesli veľké ovocie. Takže povedzme, ako sa starať o také stromy.

Rez je vhodný pre strom

Na jar si zvyknete na rezanie stromov. Môžete to robiť bez toho, aby ste vedeli, prečo to robíte a pomáhate stromu. Pomáha mu to, ale je dôležité vedieť, čo a kde sa má krájať, aby sa predišlo poškodeniu zdravých základov stromu. V prvom rade je dôležité postarať sa o vetvy v korune stromu. Nesmieme odstrániť hlavné pobočky, venovať veľkú pozornosť tomu. Z koruny odstraňujeme iba suché, poškodené alebo nejako choré výhonky. Musíme urobiť rez skutočne hlboko na samotnom strome. Potom musíte tiež odstrániť stromy cez korunu. Toto je znova len poškodená vetva a opäť ju prerezáme na samotné základy.

Môže sa Vám ešte páčiť...