Ako sa zbaviť plesne pri oknách?

Plesne pri oknách nie sú nič príjemné. Určite vás stretli taky. Najčastejšie sa tvoria v priestoroch, kde sa minimálne vetrá a kde je naozaj veľa vlhko. Medzi najčastejšie miestnosti domu, v ktorých sa plesne okolo okien tvoria, patrí kuchyne alebo taky spálne. Veľmi často plesne pri oknách postihujú najmä plastové okná, cez ktoré sa nedostane ani ten najmenší prievan. Ak ste sa s plesňami stretli, veľmi dobre viete, že sa neodstraňujú zrovna ľahko. Preto vám poradíme, ako sa plesne pri oknách zbaviť rýchlosťou blesku a ako plesni pri oknách predchádzať. 

Je mnoho nepríjemností, s ktorými sa doma musíme zápasiť. Niekedy nás trápi mole, inokedy nás trápia nepríjemné húsenice lezúci po našich stenách a padajúce nám do múky a iných podobných surovín. Plesne sa však radí medzi najhoršie nepríjemnosti, pretože sa ich len ťažko zbavujeme a pretože sa vyskytujú opakovane. 

Prečo sa plesne vyskytujú? 

Plesne sa najčastejšie vyskytujú vo zmieňovaných málo vetraných priestoroch domu. Najčastejšie sa vyskytujú u okien, a to v kuchyni či v spálni alebo taky v kúpeľni. Sú reakciou na vlhkosť, ktorú v miestnostiach máte. Vyskytujú sa predovšetkým preto, že v miestnostiach dostatočne nevetráme. 

Ako plesniam predchádzať? 

Plesniam sa dá predchádzať, ak budete dodržiavať niekoľko zásadných pravidiel. Tým prvým pravidlom je dostatočné vetranie. Len to vám môže zabezpečiť, že plesne sa pri oknách nebudú vyskytovať. Čo sa týka zimných mesiacov, kedy vetrať nemôžete, pomáha, keď necháte pustené kúrenie. 

Ako sa plesní zbaviť? 

A už sme pri tom nie práve ľahkého zbavovanie sa plesne. Plesne sú vážne nepríjemné záležitosti, ktoré nám nedajú v noci spať. Najlepšie sa ich zbavíte pomocou chemických prípravkov. Ak sa chcete zbaviť plesne ihneď, použite SAVO proti plesniam, ktoré dokáže plesne odstrániť behom desiatich minút. Aj keď je to chemická cesta, musíme podotknúť, že lepšie, efektívnejšie a hlavne rýchlejší zbavenie sa plesní snáď neexistuje. 

Môže sa Vám ešte páčiť...