Satén je opäť v kurze! Ako na ženách pôsobí?

V súčasnom módnom svete dochádza aktuálne k mnohým zmenám, ktoré rozhodne stoja za zmienku. Hlavne nastupujú nové trendy, ktoré si stoja za to kúpiť. Okrem toho sa do kurzu dostáva opäť obľúbené vyšívanie alebo napríklad batikovanie, ktoré mnoho detí pozná zo škôlky alebo zo školy, pretože batikovanie je obľúbená činnosť pri výtvarnej výchove. Treba však podotknúť, že do kurzu sa dostáva aj starý dobrý satén.

Satén sa neustále označuje za luxusný materiál, ktorý si predtým nemohla len tak niektorá žena dovoliť. Zo saténu sa tvorilo mnoho najrôznejších outfitov od známych návrhárov a cenovo dosahovali naozaj nemilosrdne vysoké sumy. Treba však podotknúť, že dnes už si na tento materiál siahne ľahko každý – a zrazu sa tak každá žena môže cítiť elegantne a veľmi luxusne.

Aké oblečenie sa zo saténu najčastejšie šije?

Medzi najčastejšie kúsky, ktoré sa z toho materiálu šijú, patria rozhodne krátke šaty, takzvané koktejlky. Koktailové šaty najčastejšie využívame na plesy a tiež napríklad do divadla či na najrôznejšie večere, keď oslavujeme s partnerom výročia. Okrem toho sú veľmi populárne aj preto, že sa v nich ženy cítia byť naozaj ženou. Hodí sa k nim iba elegantné lodičky alebo vkusné a dnes veľmi populárne zaväzovacie topánky – tie však nesmú pôsobiť lacno!

Čo sa týka dlhých šiat, tie sú obvykle nosené hlavne na plesy, kam sa práve šialene krátke šaty práve nehodia. V poslednej dobe sa však začali tieto šaty nosiť aj na bežné nosenie, pretože v saténovej podobe nenájdete iba elegantné dlhé, ale aj elegantné vkusne strihané šatky, ktoré sa dajú nosiť len tak do obchodu alebo do kaviarne.

Aj na topy sa nezabúda!

Aktuálne sú veľmi obľúbené saténové topy, ktoré majú iba úzke ramienka. Dokonale sa tento kúsok hodí k teniskám a šortkám alebo napríklad k obľúbeným úzkym čiernym džínsom. Keď k tomu pridáte vkusnú kabelku cez rameno, bude to úplne najlepší look na svete.

Môže sa Vám ešte páčiť...