Schudnite aj vďaka káve. Akú kávu piť, aby ste schudli?

Už ste počuli o tom, že vďaka káve môžete schudnúť? Nie je to nič vymysleného, ​​naozaj je to tak. Každý vám bude tvrdiť, že počas chudnutia by ste mali upraviť svoj jedálniček, pravidelne cvičiť a veľa piť. Kávu by ste však mali vynechať, pretože podľa odborníkov dehydratuje organizmus. Lenže pravdou je, že ak budete piť kávu spoločne s vodou (čiže budete pri káve usrkávať aj čistú vodu), nie je to nijako škodlivé. Naopak vám určité druhy kávy pomôžu k štíhlej línii.

Ak je pre vás káva pôžitkom a ráno bez nej neurobíte ani krok, nechcete sa jej určite vzdať ani kvôli krásnej štíhlej postave. To po vás ale nikto nechce, kávu pôjde, vďaka tomu môžete zhodiť pár prebytočných kilogramov.

Poznáte kávovú diétu?

Chudnutie s pomocou kávy sa hovorí kávová diéta. Možno ste o tomto type diétu už počuli, možno nie. Jedná sa o diétu, ktorá pochádza z knihy The Coffee Lover`s Diet, ktorú napísal Boby Arnot. V knihe sa opisuje a tvrdí, že pitie kávy aj niekoľkokrát denne výrazne zrýchľuje metabolizmus, čo teda urýchľuje spaľovanie tukov, zároveň zabraňuje vstrebávaniu kalórií a znižuje chuť do jedla.

Autor spomínanej knihy je aj presvedčený, že káva stojí nielen za štíhlu línií mnohých ľudí, ale aj za dlhovekosťou, pretože káva je bohatá na antioxidanty.

Koľko kávy počas kávovej diéty vypiť? A akú kávu piť?

Ponúka sa otázka, akú kávu a koľko kávy vypiť počas dňa, aby bola diéta účinná. Diétny plán podľa spomínaného autora spomínané knižky znie, že musíte vypiť minimálne tri šálky ľahko praženej kávy denne. Prečo práve ľahko praženú kávu? Dôvodom je to, že na rozdiel od tmavších druhov kávy je práve ľahko pražená káva bohatá na antioxidanty.

Ideálne je, keď si ľahko pražené kávové zrná kúpite v celku a potom si ich doma umeliete. Kávu potom pripravíte len s pomocou filtrovanej vody.

V rámci diéty dokonca môžete piť aj kávu bez kofeínu, dôležité je podľa autora splniť minimálny počet šálok počas dňa, kávu nie je možné zladiť a ani sa do nej nesmie pridávať smotana alebo mlieko.

Môže sa Vám ešte páčiť...