Sedem zaujímavostí o hlavnom meste Česka

Matička Praha je hodnotená ako jedno z najkrajších miest strednej Európy, a to samozrejme právom. Pochybnosti by nám strach nedovolil. Do Prahy sa v súčasnosti sťahuje čoraz viac ľudí. Neustále sa tu stavia a neustále sa tu bohužiaľ zväčšujú aj ceny nájmov a domov. Ak patríte k ľuďom, ktorí tu bývajú, alebo k ľuďom, ktorí matičku všetkých miest doslova milujú, určite sa o nej chcete dozvedieť prvý, posledný. Aby ste boli zase o niečo múdrejší, prinášame vám sedem zaujímavostí o tomto krásnom českom meste, ktoré vás iste zdvihnú zo stoličky. 

Samozrejme zaujímavostí o tomto krásnom meste je veľa. Vybrali sme však to najatraktívnejšie a to najzaujímavejšie, čo ste o Prahe doteraz nevedeli. 

Sedem zaujímavostí o Prahe 

1) Vedeli ste, že Pražský hrad je vďaka svojej rozlohe zapísaný v Guinessovej knihe rekordov ako najväčší hrad na svete? Jeho rozloha je 7,28 hektárov a dnes tvorí dominantu hlavného mesta. Ak sa budete v Prahe nachádzať, Pražský hrad musíte navštíviť. 

2) To, že Prahou preteká rieka Vltava, vie iste každý. Lenže málokto vie to, že Vltava Prahou preteká v dĺžke Tridsaťjeden kilometrov a že na jej území sa nachádza neuveriteľných osemnásť mostov! 

3) Milujete kaviarne? Potom musíte zavítať do tej najstaršej kaviarne v Prahe. Tou najstaršou kaviarňou v Prahe je kaviareň Slávia na Národnej triede naproti Národného divadla. Otvorila sa už v roku 1881 a chodil do nej ako pán Werich, tak i dvojica Šimek a Grossman. 

4) Túžite sa prejsť po tej najdlhšej ulici v Prahe? V tom prípade si dáte poriadne do tela. Tá najdlhšia ulice v Prahe je totiž ulice Strakonická a meria dlhých šestnásť kilometrov. 

5) Futbalisti pozor. Vedeli ste, že by sa teoreticky na Václavské námestie vliezlo pätnásť futbalových ihrísk? 

6) Chcete si dať v Prahe piknik? Odporúčame si dať piknik v parku Stromovka, ktorý je tým najväčším pražským sadom. Jeho rozloha je 115 hektárov a pôvodne slúžila ako kráľom ako poľovný revír. 

7) O Prahe sa hovorí, že je stověžatá. Nikto to síce nepočítal, ale niekto to meral. Tou najväčšou vežou je Žižkovská satelitný veža, ktorá meria 216 metrov a v dobe svojej výstavby bola hodnotená ako najškaredšie stavba roka. 

Môže sa Vám ešte páčiť...