Šetríme vodou v kúpeľni

Myslite na životné prostredie aj na svoju peňaženku a začnite šetriť vodou. Voda je síce v domovoch potrebné, to však neznamená, že s ňou musíte plytvať. Voda nie je nevyčerpateľným zdrojom, myslite na to a vodou radšej neplytvajte. Poďakuje vám za to nielen vaše okolie, ale jednoznačne aj vaša peňaženka, ktorá si robí starosti z neustále rastúcich cien vody. V domácnosti môžete šetriť vodou na mnohých miestach. Ide to tak v kuchyni, tak na záhrade, tak v kúpeľni. Zamerajme sa teraz na kúpeľňu, pretože tu sa voda spotrebúva naozaj veľmi.

Ako sme spomenuli, voda nie je nevyčerpateľným zdrojom, preto k nej tak musíme pristupovať. Ak sa rozhodnete plytvať vodou, pocítite to potom pri vyúčtovaní, kedy budete musieť za vodu doplácať naozaj majland. Radšej teda začnite vodou šetriť, oplatí sa to.

A ako teda šetriť vodou v kúpeľni? Je to ľahké a jednoduché. Prezradíme vám to.

Ako šetriť vodou v kúpeľni

  • Je vaša toaleta a sprchová hadica úsporná alebo nie? To je otázka, ktorú si treba zodpovedať. Celú polovicu množstva spotrebovanej vody môžete spasiť tým, keď si zaobstaráte do kúpeľne úspornú hadicu a úspornú toaletu.
  • Aj počas dovolenky môžete doma šetriť vodou. Keď na dovolenku idete, odporúčame zatvoriť prívod vody. Voda tak nebude zo sprchovej hadice odkvapkávať.
  • Nepreteká vám toaleta alebo nekvapká kohútik v kúpeľni? Aj to je potrebné skontrolovať, pretože týmto spôsobom miznú až osemdesiat litrov vody. Ak tomu nerozumiete, zavolajte si odborníka, ktorý vám to skontroluje.
  • Nenechávajte zbytočne tiecť vodu, keď si čistíte zuby alebo keď si mydlíme vlasy. Radšej vodu vždy zastavte a potom ju znova pustite, neminie sa tak aj niekoľko desiatok litrov vody.
  • Začnite sa viac sprchovať ako kúpať, to je skrátka všeobecne známy trik, ako znížiť spotrebu vody na minimum. A nie je to navyše nič, čo by bolo ťažké alebo čo by človeku vadilo. Sprcha je navyše rýchlejší spôsob, ako sa umyť po celodennom dni.

Môže sa Vám ešte páčiť...