Skrášľujeme terasu

Terasa predstavuje ideálne miesto, kde si môžeme posedieť s vínom alebo knižkou, pospať si v hojdacej sieti, pozvať kamarátov na parádny grilovačku alebo nechať deti hrať sa v bezpečnej vzdialenosti, nám stále na dohľad. Základom terasy je podlaha, musí nielen lahodiť oku, ale hlavne byť funkčné a bezpečná. 

Každý rok je to rovnaké. Vysvitne prvé jarné slnko a máme pocit, že v dome nedá vydržať. Ťahá nás to von, na terasu. Terasy sú dnes bežnou súčasťou všetkých nových aj starších rodinných domov. Pri ich stavbe či rekonštrukcii je zo všetkého najdôležitejšia výber vhodnej podlahy. Keď sa podarí, máme postarané na niekoľko rokov a môžeme sa venovať už len to, aby terasa mala pekný nábytok a zeleň. Ale keď je podlaha nevhodná, kvety ani luxusné dizajnové kúsky nám pohodlie nevytvorí. Možností je veľa, od prírodného kameňa cez dlažbu až po umelé materiály. 

Nemusíme sa ich báť, práve na terasu sa hodí. K škaredým lacným plastom majú naozaj veľmi ďaleko. Klasickým riešením je ale dlažba. Vyberať sa dá medzi zámkovou dlažbou, pod ktorou si nemusíme predstavovať len nudné šedivé plochy u supermarketov. Tento typ dlažby má dnes mnoho podôb, mnohé napodobňujú štýl nepriľnavých chodníkov a podobne. Alebo môžeme zvoliť klasickú dlažbu keramickú alebo betónovú. Tu je ponuka doslova nepreberná. Riadiť sa musíme nielen farbou a vzorom, ktorý sa nám páči, ale predovšetkým tým, či je mrazuvzdorná, protišmyková a či sa dobre čistí. Nezabúdajme, že ju vyberáme na terasu, teda na miesto, ktoré je vystavené dažďu, vetru a snehu. Aj keď ide o terasu zastrešenou, stále je to vonkajšie prostredie, kde panuje neustála zmena počasia. 

Môže sa Vám ešte páčiť...