Smoothies doplní každodenné raňajky

Všedné ráno každé z nás býva väčšinou veľmi hektické. Väčšinou nestíhame, pretože sme zaspali. Oblečieme teda na seba to prvé, čo nájdeme a vyrážame do práce. Nasadneme do auta, ale potom sa následne ešte vraciame späť domov, pretože sme zabudli na dôležité materiály do práce. Potom si kúpime rýchlo nejakú kávu v rýchlom občerstvení ak tomu nezdravé raňajky, ktoré sú úplne mimo naše zdravé stravovanie. Všetko to snívame v zhone, pretože predsa len ideme nakoniec neskoro. Nech si však hovorí, kto chce, čo chce – také rana symbolizujú nepríjemný deň. Iste to poznáte a súhlasíte. Ak máte nepríjemné vstávanie, celý deň sa ponesie v znamení nepríjemností a vecí, ktoré nám práve nehrajú do dobrej nálady. Preto si každé ráno radšej skúste privstať a stíhajte kvalitné raňajky. Ak si nestihnete variť lievance alebo smažiť vajcia, skúste to napríklad so smoothie, čo je nápoj, ktorý vám hneď ráno dodá všetky potrebné vitamíny pre vaše popoludnie. Energia v jednom nápoji je habadej, a tak váš deň bude hneď veselší.

Receptov je plný internet

Ak vás smoothie baví a chutia vám, rozhodne nezostávajte iba pri jednom recepte, ktorý budete denne opakovať. Kúpte si napríklad knihu pojednávajúcu o týchto receptoch alebo prešmeďte internet, kde nájdete receptov habadej. Kto miluje jahody, tak si urobí nejakú jahodovú podobu tohto skvostného zdravého nápoja. Ak ste milovníkmi predovšetkým banánov, mliečny banánový koktail vám určite rozjasní vaše ráno. Samozrejme to neskúšajte iba s ovocnými zmesami, ale zmiešajte si aj obľúbenú zeleninu.

Nezabúdajte tiež niekedy kombinovať aj ovocie so zeleninou. Človek by povedal, že také mixy nebudú práve chutné, ale mýlia sa. Práve tieto zmesi sú tie najlepšie smoothie, ktoré v sebe nesú obrovskú porciu energie. Tiež sa môžete držať vašim základným pravidlom, že ráno ovocie, popoludní zelenina – pretože smoothie nám robí nielen krásne ráno, ale aj celý deň!

Môže sa Vám ešte páčiť...