Solitér v podobe farebnej komody. Zakomponujete ho do interiéru?

Každý človek má o modernom interiéri inú predstavu a nie je možné hádzať všetko do jedného vreca. Farebné komody ale hrajú prím, a aj napriek svojmu „výraznému kabátiku“ si uzmú pozornosť takmer všade. Dajte im šancu a buďte konečne originálni.

V jednoduchosti je krása

Dnešné trendy velia farebnú striedmosť. Väčšine bytov a domov vládne kombinácia krémovej, bielej, béžovej a šedej. Je to klasika, ktorou sa nedá nič pokaziť. Okrem toho vyzerá nadčasovo, dá sa ľahko kombinovať s výraznejšími prvkami a nápadnými štruktúrami.

Niekto si túto módu na poli bytového designu nemôže vynachváliť a dáva palec hore za jednoduchosť, iný potrebuje tú nudu niečím rozbiť. Väčšinou pomocou veľkých svetiel, kožušinových kobercov, farebných prehozov na sedačku, ikonických stoličiek z plastu alebo machových stien a abstraktných obrazov.

Jasná voľba

Veľa ľudí ale potrebuje oveľa viac ako jeden doplnok, na ktorý strhne pozornosť. Modrá váza ani originálne prestieranie to nespasí, chce to väčší kaliber. A práve tým môže byť farebná komoda. Výber je pomerne široký. Môžete zaloviť v ponuke reťazcov a klasických obchodov s nábytkom alebo sa obrátiť na šikovných domácich majstrov a dať šancu ručnej práci. Nenechajte sa ale zmiasť. Nie je potrebné platiť desaťtisíce korún za robustný kúsok, pre veľa ľudí má oveľa väčšiu hodnotu reštaurovaná komoda. Tá v sebe skrýva históriu a množstvo zaujímavých príbehov.

Na farbe záleží

Úlohou komody je rozsvietiť interiér a naladiť ho na veselú notu. Zabudnite na klasický masív a odtiene hnedej, béžovej a šedej. Vyberte si takú farbu, ktorá bude k zostávajúcemu vybaveniu kontrastná a byt získa „šťavu“. Obľúbená je sýto červená alebo čím ďalej obľúbenejšia mätová, ale bez povšimnutia nenechajte ani kanárikovo žltú, tmavo fialovú, farbu jarnej trávy, kráľovskú modrú a okrovú.

Ľudia sa ale farieb boja. Majú strach, že budú mať problém s kombinovaním. A komoda bude v byte ako päsť na oko. Na obavy však nie je dôvod. Práve inakosť je to, čo baví a láka. A čím viac sa budete držať uniformity, tým viac bude váš dom sterilný, neútulný a nezaujímavý.

Môže sa Vám ešte páčiť...