Spite ako v bavlnke

Vyberať prestieradlo nie je práve jednoduché. Väčšinou vyberáme očami, teda podľa farieb, ktoré nás zaujmú, alebo ktoré sa nám hodí do spálne či izby. Ovšem zamyslieť by sme sa mali aj nad materiály. Nie každý je totiž vhodný pre každého a tiež majú rôzne vlastnosti, ktoré nepriamo ovplyvňujú aj náš spánok.

Keď vonku mrzne, je najlepšie si dať horúcu vaňu a zaliezť pod teplou perinu. Mimo perinu vás môže skvele zahriať aj mäkučké prestieradlo. Skvelý materiál je mikrovlákno (inak mikroplyš). Teplo ucítite hneď, akonáhle sa na lôžko položíte, takže sa nehodí pre horkokrvný. Aj tí ale môžu nájsť obliečky, na ktorom si skvele odpočinú. Dáte radšej prednosť prestieradlu z froté? Hodí sa pre každého. Vďaka gumičke, ktorá je pripevnená na okrajoch, skvele drží na matraci a neskĺzava. Je hrejivé a zároveň dobre saje pot a odvádza vlhko.

Kvalitná froté spoznáte podľa jeho gramáže. Ideálne by malo mať aspoň 175 g / m2. Veľmi obľúbené sa stalo prestieradlo Jersey. Tento typ jemnej tkaniny obsahuje viac bavlny a umelých materiálov ako klasické froté. Jedná sa o funkčné prádlo, ktoré možno prať až na 60 ° C a nemusí sa žehliť. A však najväčšou klasikou medzi plachtami je stále dobrá bavlna. 100% bavlnu dnes výrobcovia tiež dopĺňajú o praktickú gumičku, čo vás zbaví každoranního vypínanie.

K jeho hlavným výhodám sa radí fakt, že neobsahuje žiadne umelé materiály a možno prať na 90 ° C. Hoci neposkytuje také pohodlie ako napríklad froté, jedná sa o prestieradlo, ktoré vás nikdy nesklame. Ak chcete niečo exkluzívneho, vyskúšajte saténové prestieradlo, ktoré je veľmi jemné. Jedná sa o materiál, ktoré podľa výrobcov dokáže v lete udržiavať teplo a v zime chladiť. Hladké latexová plachta sa hodí pre divoké večery. Nepresiakne žiadnu tekutinu, dobre sa obmýva a mnohokrát možno prať v práčke.

Pod každej prestieradlo si určite však zaobstarajte špeciálny poťah, ktorý ochráni matrac pred akýmkoľvek znečistením.

Môže sa Vám ešte páčiť...