Spoločenské šaty na slávnostné udalosti

Zháňate Ak spoločenské šaty, je to výborná príležitosť, ako si užiť svoju ženskosť a konečne si pripadať ako krásna žena a skutočná dáma. Ak si neviete si rady s výberom vhodných šiat, odporúčame zájsť priamo do salónu a nechať si poradiť.

Vyškolený personál vám na základe vami zadaných požiadaviek a představbude vedieť ponúknuť vhodné a slušivé varianty spoločenských alebo plesových aj svadobných šiat a všetky ich alternatívy. Dobre poznajú typy postáv a už od pohľadu budú vedieť, aké šaty vám pristanú. Potom sa vám môže ľahko stať, že sa po skúšaní svojich vysnívaných šiat od pôvodnej predstavy dosť značne vzdialite a dáte na rady skúsených. Na výber si tedyudělejte dostatok času a určite sa to oplatí.

Voľba dĺžky

Na ples jednoznačne volíme dlhé šaty. V poslednej dobe sa rozmáha nešvár v podobe krátkych šiat, ale etiketa hovorí jasne. Ak sa nejedná o klasický ples, mladé dievčatá a ženy si môžu dovoliť aj kratšiu dĺžku šiat. Je však veľmi dôležité zvážiť, do akej spoločnosti ideme. Na klasický ples sa nehodí kostýmy a rôzne experimenty v podobe overalov a kombinéz.

Šaty adekvátny pre danú akciu

Jasné faux pas je, keď muž príde do divadla v džínsach, na tož na ples do Lucerny. Rovnako tak je veľkým prehreškom, vezme Ak si žena veľkú večernú róbu s boa okolo krku na poľovnícky bál. Podľa jasne dané etikety je vždy dôležité neprísť oblečení úplne mimo úroveň danej akcie. A nezíde ani na tom, či idete smerom nadol alebo nahor.

Súlad v páre

Ak ste pozvaní na spoločenskú udalosť, pozvánka by mala ideálne obsahovať aj predpísaný odev. Ten sa väčšinou uvádza pre mužov a žena sa potom s partnerom musí vedieť zladiť.

Ak je na pozvánke napísané black tie, znamená to v preklade smoking a motýlik. Ak nie je to uvedené, pre ženy nie sú striktne povinností dlhé šaty. Potom si môžete vziať aj malú večernú, čo znamená šaty v dĺžke pod kolená.

Ak je na ples či trebárs koncert opernej hviezdy pre mužov predpísaný smoking a pre ženu veľká večerné, je nutné, aby si dáma obliekla dlhú toaletu. Pre odvážne ženy, ktoré sa neboja extravagancie, je možnosť vziať si tiež smoking. Ten musí mať ale dámsku podobu, ktorá krásne a zmyselne zdôrazní jej siluetu.

Ak sa jedná o vidiecky bál či maturitný ples, chodia muži v tmavom večernom obleku a ženy v dlhých či koktejlových šatách.

Môže sa Vám ešte páčiť...