Spoznajte kúzlo podmanivého Francúzska a vydajte sa na Montmartre!

Francúzsko je krajina, kde sa každý deň žije naplno. Krajina, ktorá víta všetkých odvážnych snílkov, umelcov a všetkých, ktorí do nej prichádzajú s nápadmi, vášňou a tvorivosťou. Francúzsko vás pohltí, či už ste romantik so záľubou v atmosfére alebo dobrodruh na ceste za poznaním. Využite jesenné zľavy a vydajte sa objavovať krásy tejto krajiny. K návšteve Francúzska samozrejme patrí aj návšteva jeho hlavného mesta Paríža. Ak sa aj vy tešíte na toto veľkolepé hlavné mesto, nezabudnite, že Francúzsko neponúka len Eiffelovu vežu a Louvre, a nezabudnite navštíviť Montmartre.

Montmartre je očarujúca parížska štvrť, ktorá vám poskytne nezabudnuteľný emocionálny zážitok a neopísateľne energickú atmosféru. Môžete tu uspokojiť všetky svoje zmysly.

Je toho toľko, čo vidieť!

Montmartre je plný talentovaných pouličných umelcov, ktorí sem chodia predvádzať svoje umenie. Môžete tu stretnúť maliarov, ktorí vám na požiadanie namaľujú krásny portrét, ale aj umelcov dychberúcich abstraktných obrazov alebo konkrétnejších obrazov z každodenného života. Celá ulica vďaka nim žiari farbami.

Počúvajte…

Táto štvrť je plná talentovaných hudobníkov. Na všetkých je vidieť nákazlivé nadšenie. O hudbe, o sebe a o živote, ktorý im umožnil byť na Montmartri a hrať pre vás. Započúvajte sa do harmonických melódií, ktoré pohladia vašu dušu a dotvoria opojne sladkú atmosféru tohto nádherného miesta.

Pomník všetkých pomníkov

Ak túžite navštíviť pamiatku historického a náboženského významu, zamierte svoje kroky do baziliky Sacré-Coeur. Bol zasvätený Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu. Tento architektonický skvost vykazuje znaky románskeho a byzantského štýlu. Základný kameň bol položený v roku 1875, ale budova bola dokončená až po prvej svetovej vojne. Tu budete mať celý Paríž pod nohami, pretože kupola tejto pamiatky ponúka druhý najvyšší výhľad.

Môže sa Vám ešte páčiť...