Ako správne zálohovať fotografie

Fotografie uchovávajú spomienky – či už z dovolenky, z oslavy narodenín, či z výletov. Bola by škoda, keby ste o takejto spomienky prišli, a preto by ste sa mali naučiť, ako fotografie správne zálohovať a krásne chvíle si uchovať navždy. 

Zálohovanie vašich fotografií by ste nikdy nemali podceniť. Stačí chyba pamäťovej karty a všetky vaše momentky či umelecké fotografie sú preč. To platí okrem iného aj o videách a iných počítačových súboroch. 

Flashka alebo externý disk ako najlepšie riešenie 

Čo sa uchovanie fotografií v digitálnej podobe týka, najlepším riešením je záloha na externé alebo akýkoľvek iný flash disk. Predtým bolo veľmi obľúbené napaľovanie na CD alebo DVD, u tých sa ale bohužiaľ stáva, že budú po niekoľkých rokoch nečitateľné a ku svojim fotografiám sa tak už nedostanete. Naviac sa optickej mechaniky pomaly ale isto prestávajú používať a mizne tak z notebookov, tak z stolových zostáv. 

Môže sa však stať, že aj záloha na externom disku zlyhá. Je preto vhodné mať zálohy aspoň dve a jednu z nich urobiť aj na pevnom disku v počítači. 

Fotografie Vyvolávajte! 

V dnešnej digitálnej dobe, kedy si z dovolenky môžeme na jednej pamäťovej karte priviezť až 6000 snímok, je vzácne mať fotografie na papieri. Je to krajšie a zábavnejšie – vyvolanie, popisovanie a zakladanie do albumu, v ktorom si môžete kedykoľvek listovať a fotografie držať v ruke. Veľmi obľúbené sú tiež fotoknihy, ktoré si na internete môžete vytvoriť podľa svojich predstáv. Fotokniha je tiež krásnym darčekom, napríklad pre prarodičia, ktorí taký darček ocenia zo všetkých darčekov najviac. 

Môže sa Vám ešte páčiť...