Starostlivosť o vlasy v zime je iná ako v lete. Ako sa o ne starať, keď teploty dosahujú vysoké hodnoty?

Ako sa správne starať o vlasy? To je otázka, ktorú si kladie nejedna žena. Všeobecne platí, že starostlivosť o vlasy sa líši podľa toho, aké je vonku aktuálne ročné obdobie. Zatiaľ čo v zime musíme upnúť svoju všetku pozornosť na hydratačné prípravky, ktoré dodajú zdravý vzhľad aj sebe suchým vlasom, v lete je zase potrebné, aby sme vlasy chránili pred slniečkom.

Rovnako ako naša pleť aj oči, aj vlasy si zaslúžia ochranu pred slniečkom a pred jeho slnečným žiarením. To je napokon kľúč číslo jedna k krásnej a bujnej hrive. Slniečko má totiž tendenciu odčerpávať dôležité proteíny z vlasov, čím sa narúša prirodzená ochrana vrstvy vlasov. Naša bujná štička je zrazu nielen krehkejšia, ale aj menej odolná a lámavá.

Je potrebné vlasy regenerovať

Počas leta je dôležité vlasy regenerovať. V tom sa zimná starostlivosť o vlasy a letná starostlivosť o vlasy nijako nelíši. Vlasy sú v oboch ročných obdobiach veľmi zaťažené, preto im musíte dopriať potrebnú starostlivosť. Regenerujte ich, hydratujte ich ideálne s takými prípravkami, ktoré pôsobia až do hĺbky vlasov.

Všeobecne platí, že počas leta sa oplatí investovať do špeciálnych produktov starostlivosti o vlasy. Klasický šampón a kondicionér rozhodne nestačí, raz za čas naneste na svoje vlasy aj masku na vlasy, ktorá je na oslabené vlasy, ktoré hydratuje a vyživuje.

Používajte ochranné spreje aj do vody

Človek si hovorí, že voda vlasom prospieva, najmä keď ich ochráni pred slniečkom. Lenže pravdou je, že vlasy nemilujú vodu (či už napríklad z bazéna alebo z rybníka) ako vy. Je nutné pri kúpaní použiť ochranný sprej a potom, keď vyjdete z mora, aj šampón vymývajúci soľ (alebo chlór v prípade kúpania sa v bazéne). Ideálna je potom aj aplikácia masky.

V lete radšej bez fénovania

Všeobecne platí, že vlasy by mali schnúť prirodzene. Lenže nie každá žena to dodržiava. Snažte sa tomu vyhnúť aspoň v lete, keď sú vlasy naozaj aj tak namáhané viac ako je bežné.

Môže sa Vám ešte páčiť...