Studená voda a jej prínos pre vašu pleť

Brr, studená voda. Ale možno budete prekvapení – toto je forma najznámejšej tekutiny, ktorá môže pôsobiť ako kozmetický výrobok. Čo prináša našej pokožke?

Boj proti vráskam

Vrásky sú neodmysliteľnou súčasťou postupujúceho veku, s tým sa nedá nič robiť. Ľadová voda však dokáže skutočné zázraky. Okrem iného vypína pokožku a vyhladzuje drobné vrásky. Pravidelne ošetrujte pokožku ľadovou vodou. Hurá!

Koniec suchej pokožky

Suchá pokožka je náchylná na odlupovanie, žilky a iné problémy. Je všeobecne známe, že majitelia suchej pokožky by sa mali vyhýbať horúcej vode, ktorá z pokožky ďalej vyplavuje prirodzený ochranný maz. Namiesto toho stavte na hydratáciu vo forme studenej vody. Potom, samozrejme, naneste ochranný krém na tvár.

Poďme žiariť!

Studená voda rozprúdi krv. Ak si teda ráno na tvár nastriekate ľadovú vodu, vaša pleť sa rozžiari a bude vyzerať zdravo. Túto dennú rutinu si zamilujete. Okrem toho, že studená voda prospieva vašej pokožke, postará sa aj o dokonalé zakončenie noci a dobrý začiatok rána.

Póry nebudú tak viditeľné

Studená voda má ďalší skvelý účinok. Môže sa postarať o to, aby póry na našej pokožke neboli tak viditeľné. Póry sa vďaka studenej vode prirodzene uzavrú a vytvoria pevnú stenu, do ktorej sa nedostanú nečistoty z okolitého prostredia.

Prevencia akné

Studená voda pôsobí ako prirodzená prevencia pupienkov. Toto nepríjemné kožné ochorenie chronického charakteru postihuje ľudí v rôznych vekových kategóriách, hoci najčastejšie sa vyskytuje u dospievajúcich. Nie je potrebné míňať peniaze na drahé kozmetické výrobky. Pravidelne si umývajte tvár studenou vodou. Tým sa prirodzene zmenšia červené škvrny na tvári, ale zároveň sa oddiali aj tvorba vrások.

Studená voda pomôže aj pri kruhoch pod očami. Trpíte nimi po dlhej noci alebo po bezsennej noci plnej starostí? Ráno si pomôžte tým, že si tvár, najmä očné okolie, umyjete studenou vodou.

Môže sa Vám ešte páčiť...