Štýlové doplnky na zimu, ktoré vás zahrejú

Aj zima je obdobie, v ktorom môžete vyzerať dobre a štýlovo. Len je potrebné zvoliť iné doplnky, než aké používate v letných mesiacoch. Retiazky nie sú pod svetre a pod kabátom vidieť, na slnečné okuliare je zase pri pošmourných dňoch príliš veľká tma. Poďte sa pozrieť, čo sa skvele hodí do chladného počasia ako štýlový doplnok, ktorý má navyše ešte ďalšiu praktickú funkciu a tou je zahriatie a poskytnutie dostatku tepla.

Šatky a šály

Šatky a šály dávno nie sú nevzhľadným kusom látky. V súčasnej dobe kúpite mnoho podarených vzorov, ktoré vyzerajú naozaj dobre. Pekný šatka alebo šál dokážu opticky skrátiť dlhý kabát alebo zimnú bundu a vytvorí tak zaujímavý prvok, ktorého si každý všimne. Veľkou výhodou samozrejme je, že sa jedná o funkčný prvok, ktorý v prípade šály hreje alebo v prípade šatke aspoň stiahne oblečenie okolo krku a zabráni tak prenikaniu nepríjemného studeného vzduchu.

rukavice

Aby vám nebola zima na prsty a nemuseli ste chodiť s rukami vo vreckách, je dobré nosiť rukavice. Nemusíte sa báť, že by ste s nimi ťažko s čímkoľvek manipulovali – palčiaky rozhodne nie sú nutné. Funkčné rukavice z ľahkých materiálov poskytujú dostatok tepla, neprepúšťa studený vzduch a pritom nie sú príliš objemné a neprekáža vám v bežných úkonoch. Dokonca existujú typy, s ktorými môžete ovládať dotykové prístroje, bez toho aby ste museli rukavice dávať dole. Vedľa tejto vychytávky nájdete na trhu celý rad ďalších materiálov, ktoré zahrejú a vyzerajú veľmi dobre. Príkladom je:

  • látka
  • softshell
  • koža
  • koženka

Ako doplnky zladiť?

Rukavice, šály aj ďalšie zimné doplnky môžete farebne ladiť k sebe navzájom do jednej farby alebo do jedného odtieňa. Pridať možno tiež jednofarebná čižmy, kabelky či inú drobnosť. Výsledný efekt bude veľmi pôsobivý. Druhou možnosťou je potom na tieto doplnky upozorňovať čo najmenej – napríklad ak máte čiernu bundu alebo kabát, tak zaobstarať čierne aj rukavice a šatky alebo šály.

Môže sa Vám ešte páčiť...