Štyri izbové rastliny, ktorým sa skvele darí aj v tieni

Máte svoj byt alebo dom otočený na tú svetovú stranu, odkiaľ do domu neputuje slniečko? Máte vo svojom domove skôr tmu ako svetlo? Možno si zúfate, pretože do takého príbytku si nemôžete priniesť izbovú rastlinu. Pravdou ale je, že existujú izbové rastliny, ktoré znáša skvele aj tieň, dokonca tieň k svojmu bezproblémovému rastu potrebujú. Síce je väčšina z nich vždyzelená, ale práve takéto rastliny bodujú v moderných, jednoduchých domácnostiach. 

Pokiaľ chcete i svoju tmavú domácnosť vyplniť rastlinami, ktoré budú pôsobiť naozaj krásne a budú vyvolávať pocit zariadeného príbytku, vylúpili sme vám niekoľko izbových rastlín, ktoré rozhodne stojí za investíciu. 

parožnatka 

Poznáte rastlinu menom parožnatka? Jedná sa o rozložitú, teplomilnou rastlinu, ktorá sa však uspokojí aj s chladnejším tieňom. Slnko doslova nie je jej priateľom, ideálnej teploty na pestovanie by sa mali pohybovať okolo dvadsiatich dvoch stupňov. Čo sa týka zálievky, stačí mierna zálievka bez rosenie. 

rozumenia 

Rozumenia čiže Cissus – to je ďalšia rastlina milujúci skôr tieň než priame slnečné lúče. Ide o rastlinu pochádzajúce zo subtrópov Austrálie, jedná sa o popínavou rastlinu, pre ktorú pripravte miesto, kde sa teplota bude pohybovať okolo dvadsiatich stupňov Celzia. Miluje rosenie, tak jej ho doprajte. 

Křídelnice 

Křídelnici možno zaradiť medzi takzvané prastaré paprade, avšak jej vzhľad je veľmi moderný, až nadčasový. Miluje teploty pohybujúce sa nad dvadsiatimi stupňami Celzia, potrebuje pravidelnú zálievku a znesie aj tieň. Čo však neznesie je prievan a priame slnečné lúče. 

Kořenokvětka 

Kořenokvětka k nám musela dopraviť z čínskych, himalájskych a japonských lesov. Jedná sa o veľmi nenáročnú izbovú rastlinu, ktoré vyhovujú teploty okolo osemnástich stupňov Celzia. Tiež skvele znesie tieň, vadí jej priame slnečné lúče. 

Môže sa Vám ešte páčiť...