Štyri stavby sveta, ktoré sa radia k najzaujímavejším

Chcete vycestovať, ale zároveň chcete na svojich cestách vidieť niečo nevídaného? Čo napríklad vyraziť do krajín, kde sa nachádza najzaujímavejšie stavby sveta? Eiffelovu vežu alebo Tancujúci dom v Prahe videl takmer každý, pozrite sa za inými zaujímavými stavbami, ktoré sú označované za vôbec najzaujímavejšie na svete. Napodiv takýchto stavieb je na svete veľa, vybrali sme však štyri z nich, ktoré stoja za videnie a navštívenie.

Opera v Sydney

Na úvod je potrebné spomenúť naozaj impozantný stavbu, ktorou je Opera v Sydney. Opera je známa vďaka svojmu jedinečnému vzhľadu, bola navyše navrhnutá už roku 1956, čo je veľmi zaujímavé. Aj keď však bola navrhnutá v spomínanom roku, otvorené bola až v roku 1973, pretože počas jej výstavby došlo k mnohým komplikáciám. Najmä stavbe nepriala vláda Nového Južného Walesu, s ktorou sa počas stavby viedli dlhé rozpory.

Basket Building v Ohai

Vedeli ste, že niektorí ľudia žijú doslova v piknikovom koši? V Ohai totiž existuje takzvaná budova Basket Building, ktorý vyzerá naozaj ako veľký piknikový kôš. Budova stála okolo tridsať miliónov dolárov, dokončená bola už v roku 1997. Aktuálne nemá táto budova svojho využitia, ale to sa určite čoskoro zmení. Objekt bol predaný vlani developerovi za 1,2 milióna dolárov.

Kamenný dom v Portugalsku

Pri putovaní po Portugalsku môžete vidieť mnoho krásnych budov. Impozantný je však hlavne kamenný dom, ktorý nájdete v Moreira do Rei. Jedná sa o neobvyklý dom, ktorý je dvojposchodový a je vybudovaný medzi dvoma obrovskými balvanmi. Stavba by vám možno pripomínala animovanú rozprávku Flinstonovci. Celá výstavba domu trvala zhruba dva roky, dokončená bola roku 1974.

Múzeum súčasného umenia v Brazílii

Konkrétne v Niterói nájdete krásne Múzeum súčasného umenia, ktoré sídli v ďalšej zaujímavej budove, ktorá sa radí k najzaujímavejším budovám na svete. Na svedomí ju má brazílsky architekt a má šestnásť metrov do výšky a päťdesiat metrov v priemere.

Môže sa Vám ešte páčiť...