Sú stravenky stále tak obľúbené ako kedysi?

Pri vyberaní svojho zamestnania sa obzeráte nielen na plat, ale aj na stravné lístky, ktoré vám mnohokrát môžu značne uľahčiť mesačné výdavky za jedlo, ktoré sú určite veľmi vysoké (to napokon dokázala aj nedávna analýza). Lenže stravenky nie sú jedinými benefity, na ktoré dbáte. Zaujíma vás iste aj iné ďalšie podoba možných benefitov. Medzi tie sa treba radí nový telefón či iná elektronika, zľavy na nákupy u danej firmy a iné ďalšie záležitosti, ktoré vás majú prehovoriť, aby ste išli konkrétne k danej spoločnosti. Človek by povedal, že po vymenovanie takých drahých benefitov, sú už stravenky absolútne za opicami, ale nie je tomu tak. Stravenky sú totiž stále veľmi obľúbené a žiadané. Keď sa o nich nedočítajú v inzeráte, záujemcovia o danú pracovnú pozíciu s na ne často pýtajú pri samotnom pohovore. Našťastie sa rad firiem týchto straveniek nevzdala a stále ich využíva zhruba šesťdesiat tisíc spoločností. V prepočte teda zamestnanci len vo stravných lístkoch preje približne pätnásť miliárd korún. Odoberá je totiž zhruba milión celá tri zamestnancov.

Záujem o tento benefit dokonca stále rastie

Je zaujímavé, že záujem o stravné lístky dokonca rastie, nie klesá. Človek by naozaj povedal, že sa jedná o takú výhodu, na ktorú si dnešní ľudia ani nespomenú, ale nanešťastie to tak nie je. Záujem rastie hlavne u firiem, ktoré zriaďujú svoju vlastnú jedáleň, a tak chcú svojim zamestnancom poskytnúť aj výhodné stravovanie. Výhodou a hlavným dôvodom, prečo záujem o stravné lístky rastie, je ten, že ho môžu využiť zamestnanci bez ohľadu na vek alebo pohlavie. Nie sú to teda napríklad voľné vstupenky do rôznych areálov alebo podobne. Okrem iného tiež stravovacie poukážky podporujú pravidelné stravovanie, čo iste rad Čechov tiež ocenia.

Stravenky novo teraz dostanete napríklad v Lidli, ktorý vstupuje na trh konkrétne s obedovým stravenkami. Už teraz sa ich ujalo zhruba osem tisíc zamestnancov.

Môže sa Vám ešte páčiť...