Sú vhodnejšie gumové alebo textilné autokoberce?

Každý majiteľ vozidla sa snaží o to, aby jeho voz bol stále ako nový. To so sebou však nesie mnohé investície. Je potrebné investovať najmä do autodoplnkov, pretože práve autodoplnky plní ochrannú funkciu. Ľudia si bohužiaľ myslia, že autodoplnky sú len na ozdobu či pre parádu, to však nie je pravda. Najmä prahové lišty, lišty na nárazník, vane do kufra alebo autokoberce plnia ochrannú funkciu. Dokážu voz ochrániť pred prípadným poškodením v podobe odrenín, škrabancov alebo nepríjemného otlčení. 

Ako sme spomenuli, k tým najpraktickejším autodoplnkom sa radí najmä autokoberce, ktoré by mali zdobiť interiér každého vozidla. Ak zatiaľ nezdobí ten váš interiér, je načase to napraviť. Pri výbere vhodných autokobercov vás však môže zaskočiť, že si môžete vybrať hneď z dvoch, a to konkrétne z textilných autukoberců a tiež z gumových autokobercov. Otázkou je, aké sú vhodnejšie, kvalitnejšie a praktickejšie. 

Textilné autokoberce: 

Bohužiaľ nemožno stopercentne povedať, či sú lepšie gumové alebo textilné autokoberce. Obaja koberce do auta majú svoje výhody aj nevýhody. Zoznámme sa teda teraz s tými textilnými autokobercov. 

Nie je tajomstvom, že textilné autokoberce vyzerajú vkusněji. Zdobia interiér vozidla, pridávajú mu na istom luxusu. Bohužiaľ čo sa týka praktickosti, moc nevynikajú. Síce sa ľahko vysajú, ale najmä v zime môžu tropit neplechu. Keďže textilné koberce do seba vsiaknu všetku vodu, môžu začať plesnivieť, a teda aj nepríjemne zapáchať. 

Náročnejšie sú aj na samotné čistenie. Ak sa na koberci objaví fľaky alebo škvrny, bohužiaľ musí sa pracne odstrániť za pomocou odstraňovače škvŕn. 

Gumové autokoberce: 

Aj keď nevyzerajú tak pekne ako textilné autokoberce, sú praktickejšie. Oceníme je najmä na jeseň či v zime, kedy do auta prinášame blato, sneh a mokré topánky. Gumové koberce do auta odolávajú vode, teda neplesnivie a nezapáchajú. Ich údržba je oveľa jednoduchšie, nezostávajú na kobercoch fľaky ani škvrny. 

Môže sa Vám ešte páčiť...