Sushi a jeho hodnota pre zdravie

V súčasnej dobe dosahuje popularita asi najznámejšieho japonského pokrmu svojho stropu, ľudia sushi konzumujú po celom svete, u nás vo Slovenskom republike neustále pribúdajú sushi bary a sushi reštaurácie, ktoré lákajú občanov na japonskú klasiku. Zatiaľ čo niektorí konzumujú sushi len preto, že im chutí, iní sa ho snaží zaraďovať do jedálnička hlavne kvôli jeho prínosu pre zdravie.

Sushi skutočne nie je treba predstavovať. Ako už bolo spomenuté, jedná sa pravdepodobne o najznámejší japonský pokrm, ktorý sa dostal do celého sveta. Jeho hlavnými prednosťami je málo tukov, ktoré obsahuje, a tiež minimum kalórií, ktoré v sebe ukrýva. Ide teda o pokrm, ktorý je ideálny pre ľudí, ktorí sú v diéte. Avšak aj pre tých, ktorí sa chcú zdravšie stravovať, je sushi vhodné.

Čo telu prináša

O sushi sa hovorí, že je dôvodom toho, prečo sa Japonci dožívajú tak vysokého veku. Odborníci sú však skôr toho názoru, že dôvodom dlhotrvajúceho života je skôr konzumácia kvalitnej stravy, čo sushi rozhodne je.

Sushi ako také obsahuje rad kvalitných potravín. Okrem ryže a morské riasy obsahuje sushi tiež chobotnice, krevety, môže obsahovať zeleninu v podobe mrkvy alebo uhorky, tiež môže obsahovať avokádo alebo huby či kaviár. Všetko to sú suroviny, ktoré v sebe ukrývajú telu prospešné látky, bez ktorých sa človek nezaobíde.

Konkrétne možno vymenovať bielkoviny, nenasýtené kyseliny, minerály alebo jód, ktorý sushi doplňuje do tela.

Konzumujte sushi tepelne upravené

Sushi možno konzumovať buď tepelne upravené, alebo surové. Odporúčame však sushi konzumovať tepelne upravené, ktoré je potom bezpečnejšie pre naše zdravie. Najmä surové ryby nie sú pre zdravie moc bezpečné.

Môže sa Vám ešte páčiť...