Sužuje vás kocovina? Zachráni vás pomelo!

Každý si rád zájde na poriadny večierok. Všetci si raz za čas potrebujeme oddýchnuť, potrebujeme na chvíľku vypnúť svoju hlavu, resetovať mozog. Taký večierok je preto absolútne skvelý pomocník! Lenže niekedy to s alkoholom preženieme tak, že toho na druhý deň ľutujeme. Dostaví sa kocovina, ktorá rozhodne nie je nič príjemné. Ovšem dnes už existujú spôsoby, ako s opicou skvele bojovať!

Samozrejme proti opici pomáha napríklad vývar, ale ten nie každý chce variť alebo nie každý ho vie variť. Okrem vývaru však pomáha taky sirup alebo naopak bublinkové nápoje. Každý má však iný žalúdok, každému pomáha niečo iné. Niekomu napríklad proti opici pomáha pomelo.

Poznáte pomelo?

Pomelo iste poznáte – je to zázračný citrus, ktorý sa na trhu ukazuje hlavne v období zimy. Objaví sa pred vianočnými sviatkami a do jari zase zmizne. Jedná sa o najväčšiu citrusové ovocie, ktoré je veľmi podobné grapefruitu, ale je predsa len o niečo väčší. Pôvodom pochádza z krásnej Ázie, konkrétne z juhovýchodu Ázie.

Čo sa týka chuti, nie je nijako zvláštne – možno práve preto, že chuť nie je dvakrát ojedinelá, je pomelo tak populárne a často kupované.

Prečo jesť pomelo?

Samozrejme pomelo tu nie je iba vtedy, kedy nás sužuje kocovina. Je to skvelý pomocník, ktorý nám prospieva po zdravotnej stránke. Najviac sa nám prejavuje na našej imunite. Zlepšuje nám imunitný systém, jedná sa o jeden z najlepších zdrojov vitamínu C. Podľa všetkého odporúča 101% odporúčanej dennej dávky vitamínu C.

Okrem toho skvele zlepšuje trávenie a reguluje krvný tlak. Ocenia ho aj tí, ktorí majú problémy so srdcom – zlepšuje totiž zdravie nášho srdca, čo vie len málokto. Keďže obsahuje 37 percent odporúčanej dennej dávky draslíka, je pre naše srdce skutočne skvelý.

Môže sa Vám ešte páčiť...