Tipy, kam na výlet do zahraničia. Nemusíte cestovať len po Česku

Síce Česká republika ponúka celý rad krásnych miest, kam sa vydať a kam sa pozrieť, ale je pravdou, že aj zahraničia ponúka celý rad krásnych miest, ktoré treba vidieť na vlastné oči. Preto sa namiesto výletu po Česku rozhodnite navštíviť zahraničí, predsa len dnes máme toľko možností a v cestovaní nám nikto nebráni. Využime toho, ako bude neskoro.

Aby ste nemuseli tráviť hodiny na počítači vyberaním toho, kam sa pozriete, alebo kam si na víkend zájdete, prinášame vám tipy na výlety do zahraničia, ktoré sa vám určite budú páčiť. Pre aký výlet sa rozhodnete najskôr?

Do romantických Benátok

O Benátkach sa hovorí, že je to mesto, ktoré sa potápa. Navštívte ho preto skôr, než bude úplne pod vodou. Benátky ako také sú veľmi krásne, bolo by škoda je vidieť až vo chvíli, keď už bude trčať len strecha všetkých domov. Navyše prejsť sa na romantické gondole za spevu prievozníkov, to je naozaj zážitok! Síce možno nie tak romantický, ako to býva v romantických filmoch, ale zážitok to rozhodne je, aj keď skôr adrenalínový.

Do Lisabonu

Milujete farby? Potom vás rozhodne očarí krásny Lisabon. Do Lisabonu sa oplatí ísť kedykoľvek počas roka. Nie je potrebné využívať tunajšie pláže a oceány. Lisabon totiž ponúka celý rad atraktívnych miest a pamiatok, ktoré sú na súši a ktorých prebádanie vám zaberie veľa času. Pre Lisabon sú typické tunajšie hrady a zámky, navštívte minimálne dva.

Hor sa do Istanbulu

Ak chcete navštíviť exotickú destináciu, ale nechcete minúť príliš veľa peňazí, odporúčame navštíviť Istanbul. Sem sa dajú kúpiť veľmi lacné letenky. Navyše Istanbul vás prekvapí tým, aká veľká metropola to je! Nádherné mešity nájdete všade, tiež minarety sú lákadlom pre tunajšie turistov. Ako turisti rozhodne ochutnajte pravú tureckú kávu alebo napríklad tunajší kebab, ktorý sa radí k tým najviac podareným tunajším pokrmom.

Môže sa Vám ešte páčiť...