Tipy, ako ľahko a rýchlo zvládnuť jarné upratovanie

Mnohé ženy majú jarné upratovanie už za sebou, ale iné ženy ho majú ešte len pred sebou. Ak patríte do druhej skupiny, určite oceníte pár rád a tipov, vďaka ktorým zvládnete upratať dom ľahko a rýchlo. Nemusíte byť špecialista, len je nutné vedieť, čo vám prácu uľahčí. Zo všetkého najskôr si všetko naplánujte. Na papier si vypíšte všetko, čo je potrebné zvládnuť, a postupne sa do jednotlivých bodov pustite. Zoznam prác vám môže veľmi pomôcť, vďaka nemu nezabudnete na nič, na čo by ste zvyčajne zabudli. 

Jarné upratovanie nie je práve obľúbený, ale je nutný. Keď sa povie „jarné upratovanie“, mnohé ženy spozornie a naskočí im husia koža. Tento upratovanie nie je rovnaký ako ten, ktorý robíme každý týždeň v sobotu. Pri jarnom upratovaní musíte myslieť na umývanie okien, na utieranie žalúzií či na vytieranie podláh. 

Aby aj tento nepríjemný upratovanie bol príjemný, poradíme vám, ako na to. 

Citrón bude vaším najlepším priateľom 

Pri jarnom upratovaní narazíte na mastnotu v kuchyni, ktorá s väčšinou skrýva vnútri mikrovlnky alebo vnútri rúry. Počas sobotňajších upratovaní mastnotu zanedbávate, bohužiaľ pri veľkom jarnom upratovaní je nutné sa zamerať aj na ňu. Našťastie vám s ňou pomôže citrón, ktorý je multifunkčný pomocník. Stačí, keď si citrón nakrájate na plátky a na mastnotu ho priložíte. Za pár minút sa mastnota rozptýli natoľko, že pôjde ľahko zotrieť. 

Citrón si poradí aj s vodným kameňom vo vašej varnej kanvici. Opäť ho stačí nakrájať a do kanvice s vodou vhodiť. Po vyvarení vodný kameň zmizne. 

Navráťte hodvábnemu obliečky lesk 

Pri jarnom upratovaní prezliekajú aj posteľ. Ak chcete začať jar s hodvábnym obliečkami, dodajte mu lesk. Stačí, keď ho vyperiete v zemiakovej vode. Do vody nakrájajte zemiaky, nechajte ich v nej chvíľku odležať a potom zemiaky vyberte. A práve v tejto pripravenej zemiakovej vode hodvábne oblečenie vyperte. 

Ako na umývanie okien 

Najdlhšie trvajúci prác je umývanie okien, ktoré je nevyhnutné pri jarnom upratovaní. Našťastie to pôjde ľahko a rýchlo, stačí, keď namiesto klasickej okien použijete na okná studený čierny čaj. Ten rýchlosťou blesku zlikviduje zaschnuté kvapky od dažďa. Ak čaj zotrite novinami alebo špeciálnymi handričky na umývanie okien, ktoré nezanechávajú šmuhy, máte okná umytá do piatich minút. 

Môže sa Vám ešte páčiť...