Tohtoročná jeseň patrí minikabelkám. Viete prečo?

Ešte nedávno ste na uliciach svetových metropol stretávali predovšetkým ženy s veľkými oversize kabelkami, do ktorých sa im okrem všetkých potrebných vec bez problému vošiel aj menší nákup. To je však už minulosť. Teraz prichádzajú na rad minikabelky, teda malé kabelky, do ktorých sa vám zmestí len to najpotrebnejšie, peňaženka, mobilný telefón, vreckovky, kľúče, prípadne najnutnejšie kozmetika. Väčšina žien sa ich zbytočne trochu obáva, a tak vám dnes prinášame niekoľko dôvodov, prečo je minikabelka tou správnou voľbou aj pre vás.

Praktickosť i pohodlnosť

Jednou z veľkých výhod malých kabeliek je pohodlnosť. Tieto kabelky bývajú väčšinou vybavené praktickým dlhšom popruhom či retiazkou, ktorý umožňuje ich nosenie nielen klasicky cez rameno, ale aj krížom. Už teda nebudete musieť riešiť, čo s kabelkou, keď máte plné ruky iných tašiek či detí a klasická kabelka vám v takom prípade neustále skĺzavala z ramena. Navyše sú malé kabelky nosené krížom i bezpečnejšie. Prípadnému zlodeji totiž neumožní, aby vám kabelku jednoducho strhol z ramena.

Ako sme už uviedli vyššie, do minikabelky sa toho príliš nezmestí. To ale tiež znamená, že sa v nej oveľa lepšie udržuje poriadok a hľadajú veci, lebo vždy väčšinou presne viete, čo vo vašej kabelke je a čo nie. Na rozdiel od oversize kabeliek, ktoré často obsahujú aj veľa nepotrebných vecí, ktoré zbytočne nosíte so sebou.

Zdravá chrbát aj miesto v skrini

Módu malých kabeliek privítali aj lekári, ktorí roky upozorňujú na to, že ak žena nosí dlhší čas na ramene ťažšie tašku, skôr alebo neskôr ju čakajú problémy s chrbtom, lebo nerovnomerná záťaž nie je pre naše telo vôbec zdravá. Na trhu je v súčasnej dobe obrovský výber minikabelek rôznych štýlov, tvarov i farieb. Vy si ich môžete bez starostí kúpiť hneď niekoľko, pretože minikabelky sú vďaka svojej veľkosti aj oveľa skladnejšie, a vy tak nepotrebujete žiadnu veľkú skriňu určenú len na kabelky.

Môže sa Vám ešte páčiť...