Tradičným médiám sa dnes už neveria. Čomu ľudia teda veria?

Čomu dnes ľudia veria? To je otázka za zlatého bludišťáka. Predtým sa verilo hlavne tradičným médiám, ako boli noviny, avšak dnes už sa vie, že drvivá väčšina podobných médií, dokonca aj skôr dôveryhodná rádiá, sú odkúpená tými, ktorí vládnu tejto krajine. Už nemožno veriť tradičným médiám tak, ako sme mohli veriť médiám skôr. To ľudia ostatne moc dobre verí, preto sa presunuli k inému zdroju informácií – k sociálnym sieťam.

Bohužiaľ si ľudia vybrali rovnako „dôveryhodný“ zdroj. Najmä sociálne siete sú dnes miestom, kde dochádza k masívnemu a nadmerne rýchlemu šíreniu dezinformácií, ktorým sa taktiež hovorí fake news. Pre dnešný spoločnosť je mnohokrát to, čo je povedané a napísané na sociálnych sieťach, doslova sväté, avšak práve informácie na sociálnych sieťach sú to, čo by sa malo pravidelne overovať.

Aj keď dnes sociálne siete bojujú s dezinformáciami, nie všetky možno ihneď mazať a zakazovať. Niekedy na odstránenie dezinformácie dôjde až vo chvíli, keď obehne pol sveta.

Prečo si púšťať televíziu alebo chodiť pre noviny, keď máme smartphony a počítače

Nedávne prieskumy odhalili, že ľudia dnes už nemajú záujem o púšťanie svojej televízie alebo o chodení pre noviny do trafiky. Ich prioritou je pohodlie a komfort, preto len čítajú správy na internete. Pôvodne sa čítali správy na internete minimálne, avšak s príchodom chytrých telefónov sa začali správy na internete čítať oveľa viac. A s tým, ako rástla závislosť na sociálnych sieťach, rástol aj počet tých, ktorí začali dôverovať informáciám práve zverejneným na zmieňovaných sociálnych sieťach.

Dôvera v tradičné médiá skrátka stagnuje, občas klesá. Je to škoda, medzi množstvom odkúpených médií sa totiž nájde rádio, ktoré sa oplatí počúvať, pretože hovorí pravdu.

Počúvate Slobodné rádio?

Aj keď drvivú väčšinu médií vlastné tí, ktorí vládnu tejto krajine, existuje rádio, ktoré hovoria pravdu aj v tejto dobe, kedy sa na každom rohu stretneme sa klamstvom a nenávisťou. Je ním internetové rádio zvanej Slobodnej rádio, ktoré nie je ani proruskej, ani proamerické, ani protieurópske. Je skrátka pravdivé, čo už nie je bežná vlastnosť dnešných médií.

Môže sa Vám ešte páčiť...