Trendy alternatívnej liečby: Pomôže biorezonancie?

Každý, kto má vážne zdravotné problémy, s ktorými si napríklad klasická medicína príliš nevie rady, premýšľa o tom, kde hľadať pomoc. Jednou z možností je alternatívna liečba. Napríklad biorezonancie. Netradičné spôsoby liečby majú svojich stúpencov i odporcov. Čo od nich môžeme čakať?

Vo Švajčiarsku sa metódy uhrádzajú

Spomínaná biorezonancia rozhodne nepatrí medzi žiadne šarlatánske čarovanie. Ide o odborne podloženú a vedecky zdôvodnenú terapeutickú a diagnostickú a liečebnú metódu, ktorú popísal a vymyslel Hans Brügermann so svojim tímom. Vychádza totiž z kvantovej fyziky a uplatňuje k pacientom takzvaný celostný prístup. Posudzuje telo ako celok. Základom je biofyzikálny princíp. Jednoducho zaznamenáva elektromagnetické krivky tela. Dokáže ich upraviť a poslať späť. Používa sa aj v západnej Európe a to viac ako štvrť storočia. Objavuje sa už aj u nás, ide však o záležitosť zhruba posledných 10 rokov. Aj keď sa s ňou zaoberajú vyštudovaní lekári, klasická medicína túto metódu zatiaľ neuznáva a patrí preto do sféry alternatívnych metód. Inde vo svete sa k nej ale stavajú ústretovejšie, napríklad švajčiarske poisťovne tieto vyšetrenia dokonca svojim pacientom uhrádzajú.

Hľadajú sa príčiny, neliečia iba následky

Veľkou výhodou je snaha nájsť príčinu ochorenia, nielen liečiť a tíšiť následky, ako sa to často deje pri metódach západnej medicíny. Dá sa tiež použiť univerzálne pre rôznych pacientov, ako deti, tak aj dospelých starších aj mladších. Nehrozia tu žiadne vedľajšie účinky z liekov, ich predávkovanie. Pracuje sa totiž s elektromagnetickými frekvenčnými vzorkami, ktoré sa upravené vracajú. Prístroj na biorezonanciu tak vlastne má upravovať elektromagnetické vlnenie tela, ktoré je u chorých orgánov iné ako u orgánov zdravých. Frekvencie sa napríklad zosilňujú alebo invertujú. Vlastne sa tak podporuje samoliečiaca schopnosť tela. O účinnosti biorezonancie sa vedú spory. Mnoho lekárov je k nim dosť skeptické. Nie je možné od nej čakať zázraky, ale rozhodne stojí za vyskúšanie a analýzu výsledkov.

Môže sa Vám ešte páčiť...