Tri luxusné hodinky, ktoré sa radia k najdrahším na svete

Rozhodli ste si urobiť radosť, ale nechcete si urobiť radosť niečím, čím si môže urobiť radosť každý? V tom prípade investujte do luxusných hodiniek, ktorých na svete nie je veľa a ktoré vlastní len tí najväčší zberatelia sveta. Reč je o hodinkách, ktoré sa radia k najdrahším na svete. Takéto luxusné hodinky sú síce drahá odmena alebo radosť, na druhej strane vám dodajú pocit výnimočnosti. V prípade, že nad luxusnými hodinkami naozaj uvažujete, vybrali sme tri hodinky, ktoré sa radia skutočne k tým najdrahším na svete.

Pamätajte, že jednotlivé hodinky sú unikátne kusy, ktorých nie je na svete mnoho. Niektoré hodinky sú vyrobené iba v jednom jedinom prevedení, a tak možno povedať, že sú naozaj nadmieru výnimočné.

Hublot, Big Bang Geneve

Ak vám vo vrecku len tak ostáva 127 miliónov korún, čo je investovať do hodiniek značky Hublot? Máme konkrétne na mysli hodinky Big Bang Geneve, ktoré sú niečím, s čím sa firma naozaj prekonala. Jedná sa o hodinky so strojčekom, ktorý je uložený v tele z bieleho zlata. Spoločnosť výnimočnému strojčeka robí rovno dvanásť stoviek diamantov, z ktorých každý má minimálne tri karáty. Na týchto hodinkách sa podieľalo rovno dvanásť brusičov, sedemnásť odborníkov a pracovali na nich celý jeden rok.

Patek Philippe, Henry Graves

Hodinky Henry Graves z dielne značky Patek Philippe sú hodinky, ktorým sa tiež inak prezýva „Ani bankárov cibule“. Stojí skoro 400 miliónov korún a sú unikátne svojim strojčekom, ktorý je uschovaný v osemnásť karátové zlato. Ak by sme sa na hodinky pozreli z mechanického hľadiska, povedali by sme, že sa jedná o jedno z najviac komplikovaných zariadení na svete.

Louis Moinet, kolekcia Meteoris

Hodinky z kolekcie Meteoris, ktorá pochádza z dielne značky Louis Moinet, vyjdú na 111 miliónov korún. Zaplatiť sa však za ne oplatí, veď obsahujú drahokamy, ktoré k nám doputovali rovno z ďalekého vesmíru.

Môže sa Vám ešte páčiť...