Tri miesta, ktoré sa na slovenskom musí vidieť a prežiť

Kam sa vydať na predĺžený víkend? Nemusíte obchádzať známe miesta v Českej republike, nemusíte sa vydávať ani ďaleko do zahraničia, stačí, keď sadnete do auta a vydáte sa smer Slovensko. Doba dovoleniek je síce v plnom prúde, ale mnohí ľudia už majú sovu niekoľkotýždňovej dovolenku za sebou, napriek tomu by ocenili ešte krátky predĺžený víkend, počas ktorého by sa vydali preskúmavať krásne miesta sveta. A Slovensko rozhodne krásne miesta ponúka, len treba vedieť, aká sa nesmie prehliadnuť. 

Slovensko je známe svojou prírodou. V súčasnej dobe sa jazdí hlavne do Nízkych a Vysokých Tatier, kde sa podnikajú rôzne výstupy a túry, ktoré sa rozhodne zaraďujú medzi najkrajšie zážitky našich životov. Každý deň sa jednotlivé vrcholy Tatier zdolávajú a ľudia si odnáša nezabudnuteľné pocity, ktoré príroda vie v človeku zanechať. 

Ak nie ste milovníkmi prírody, mali by ste zamieriť niekam inam, a síce na miesta, ktoré je potrebné nielen vidieť, ale tiež je potrebné ich prežiť. A my vám prinášame hneď tri tipy, ktoré sa vám iste budú hodiť. 

1) slovenský Tatralandia 

Milujete aquaparky a radíte sa medzi vodný živlami? V tom prípade je nutné, aby ste navštívili slovenský Tatralandii. Ide o najväčší aquapark na slovenské a nájdete ho pri Liptovskom Mikuláši. Jedná sa o skutočne krásne miesto, ktoré je určené nielen deťom, ale aj dospelým, ktorí si potrebujú na chvíľku oddýchnuť a užiť si život. 

2) Zoo kontakt 

Milujete zvieratá? Nesmiete minúť Zoo Kontakt, ktorú tiež nájdete v Liptovskom Mikuláši. Jedná sa o krásnu zoo, ktorá je plná nielen známych zvierat správajúcich sa na farmách, ale tiež je to miesto, kde si môžete užiť blízkosť medzi vami a exotickými druhmi zvierat, ako sú levy, tigre alebo pštrosy. 

3) Tatrapolis 

V Liptovskom Mikuláši sa tiež nachádza aj zábavný park Tatrapolis, kde nájdete skutočne všetko, čo ste v živote chceli vidieť a zažiť. Ocitnete sa zrazu v Londýne aj v Paríži a zažijete atrakcie, ktoré by ste zažili najbližšie v Taliansku. 

Môže sa Vám ešte páčiť...