Tri najlepšie kaviarne v centre Prahy

Do Prahy sa jazdí dnes a denne. Je však veľká škoda, že Česi hlavné mesto navštevujú oveľa menej ako zahraniční turisti. Najčastejšie sa v Prahe stretneme s Číňanmi alebo s Vietnamcami, ktorí navštevujú najmä pamiatky alebo centrum mesta, kde sa nachádzajú najznámejšie miesta a budovy. Mnohí turisti sú však nadšení len zo samotnej pražskej architektúry, ktorá je naozaj nadčasová a dych berúca. Pokiaľ sa v Prahe budete vyskytovať, určite tiež navštívite najznámejšie pražské pamiatky, ktoré sú skrátka typické pre naše hlavné mesto. Tiež možno navštívite nádherné vyhliadky, na ktoré uvidíte krásnu Prahu. A potom, keď sa unavíte, je načase navštíviť nejakú krásnu pražskú kaviareň.

Ľudia milujú kávu a vďaka sociálnym sieťam sa veľké obľúbenosti tešia najmä kaviarne, ktoré sú po designovej stránke dokonalé. V Prahe sa takých kaviarní nachádza mnoho a človek nevie, do akej zavítať prvý. Pokiaľ sa rozhodnete pátrať na internete, nájdete len minimálne množstvo článkov, ktoré by pojednávali o tých najkrajších pražských kaviarňach. Aby ste tak náhodou nezamierili do nepeknej kaviarne, poradíme vám, kde si dáte skvelú kávu aj zákusok a to nemusíte opustiť centrum Prahy s tými najznámejšími miestami a pamiatkami.

1) Cukráreň Myšiak

Kúsok od Lucerny, teda konkrétne od Václavského námestia vo Vodičkovej ulici narazíte na nádhernú Cukráreň Myšák, ktorú rozhodne neprehliadnete. Stále sa budete nachádzať blízko Národného múzea a tiež Václava na koni, teda stále budete v centre Prahy, keď tu budete sedieť. Cukráreň je známa vďaka svojim skvelým zákuskom a ešte lepšej káve. Tiež je obľúbená vďaka tomu, že ju mnohé známe osobnosti propagujú na sociálnych sieťach, teda sa táto cukráreň stala doslova hitom.

2) Štýl&Interier

Medzi najkrajšie pražské kaviarne vôbec patrí krásna zapadnutá kaviareň v centre Prahy priamo oproti Lucerne, teda pár metrov od Václavského námestia. Tou kaviarňou je kaviareň Styl&Interier, ktorá je dych berúca najmä po svojej dizajnovej stránke. Dokonalá je však aj vďaka svojej ponuke, ktorá zahŕňa nielen obedy a večere, ale aj raňajky aj veľkú škálu zákuskov.

3) Kaviareň Ema

Pokiaľ milujete skôr komornejšiu atmosféru a priateľské prostredie, navštívte kaviareň kúsok od Florence, ktorá sa volá Kaviareň Ema.

Môže sa Vám ešte páčiť...