Triky, ako zoštíhliť postavu na poslednú chvíľu

Pokiaľ sa chystáte na nejakú dôležitú spoločenskú udalosť, chcete samozrejme vyzerať čo najlepšie. V prípade žien to okrem iného znamená: byť čo najštíhlejší. V tomto článku vám nebudeme radiť žiadne drastické a nezdravé diéty, ale pomerne jednoduché triky, pomocou ktorých môžete zoštíhliť. Nebude to samozrejme nič radikálne, ale je dobré vedieť, s akými chybami na svojej postave môžete pracovať, aby ste vyzerali lepšie.

S pôstom nebudete vyzerať lepšie

Pokiaľ sa na danú udalosť chystáte napríklad dva týždne dopredu, mnohé ženy to vedie k tomu, že v dni pred večierkom obmedzí svoju stravu na minimum. To by im (podľa ich mienky) malo pomôcť v tom, aby zoštíhlili. Hoci občasný pôst skutočne môže byť zdravotne prospešný, mal by mať prísne pravidlá. Ak ich nepoznáte, nepúšťajte sa do neho! V deň spoločenskej udalosti budete unavení, môžete mať kruhy pod očami, takže si svoj veľký večer neužijete. Navyše je veľmi pravdepodobné, že na prázdny žalúdok vám stúpne alkohol viac do hlavy.

Triky s oblečením

Zoštíhliť svoju postavu môžete opticky, keď budete poznať určité triky, ktoré sa dajú vykonávať s oblečením. Jedným z nich je tvarovacie oblečenie. Druhov je veľa: môžete sa zamerať na sťahovaciu spodnú bielizeň, ktorá zabráni tomu, aby sa cez oblečenie rysovali vaše faldíky. Existujú ale napríklad aj špeciálne džínsy alebo pančuchy, ktoré nadvihnú váš zadoček a zároveň pracujú na zoštíhlení stehien.

Vyhnite sa veľkým vzorom

Vzory na oblečení skutočne môžu odviesť pozornosť od nedokonalostí postavy. Malo by ísť ale o drobnú vzorku. Veľké vzory naopak nie sú vašimi spojencami. Ak navyše takéto vzory obsahujú výrazné alebo krikľavé farby, môže to mať opačný efekt, než chcete: budete vyzerať širšie, než v skutočnosti ste.

Výstrih do V

Jeden z najjednoduchších trikov, pomocou ktorých môžete opticky predĺžiť nielen svoj krk, ale celú postavu. Dlhšia postava potom vyzerá štíhlejšie. Niekedy môže namiesto výstrihu pomôcť vhodne zvolený náhrdelník.

Vysoké podpätky

Vďaka podpätkom vyzeráte dlhšie a štíhlejšie. Navyše podpätky zdôrazňujú ženský zadoček. Nemusí ísť o niekoľkocentimetrové podpätky, postačia aj tie menšie, na ktorých sa budete cítiť pohodlne.

Môže sa Vám ešte páčiť...