Umelá lagúna vyrastie v Španielsku – kde ju nájdeme?

Cestovanie sa stalo v poslednej dobe skutočne veľmi obľúbené. Niet sa čomu diviť, dnes nejde o nejako extra drahú záležitosť a navyše je nám svet dnes otvorený. Necestovať by bola chyba, treba spoznávať okolitý svet a všetko, čo nás v ňom čaká. Väčšinou ľudia cestujú hlavne v čase leta, kedy si vyjdú k moru. Populárny je napríklad Chorvátsko, ale taky aj Taliansko alebo Španielsko. Konkrétne v Španielsku sa toho mnoho, mnoho chystá! Bude tu napríklad umelá lagúna, ktorá bude až tristo kilometrov od mora vzdialená! Kedy sa jej dočkáme?

Španielsko je všeobecne veľmi krásna krajina, ktorá nás neustále udivuje. Bohužiaľ sa sem však cestuje naozaj hlavne v lete, keď je tu možné kúpanie v teplom mori. Bohužiaľ ako turistov, tak i samotnej Španielsko trochu mrzí, že tu nie je možné celoročné kúpanie. To však sľubuje projekt, ktorý by mal vyrásť neďaleko Madridu.

Práve asi šesťdesiat kilometrov od hlavného mesta Španielska by mala vyrásť umelá lagúna, a to aj s plážou, evokujúce mora. Sľubuje sa od toho skutočne veľa, pretože najbližšia pláž je potom od tohto miesta vzdialená skutočne až tristo kilometrov.

Do kedy by mal byť projekt hotový?

Tento projekt by mal byť postavený už do troch rokov. Pláž sa bude volať Alovera Beach a podľa všetkého by sa malo jednať o najväčší človekom vytvorenú pláž v celej krásnej Európe.

Koľko bude projekt stáť?

Celý projekt by mal vyjsť na viac ako 405 miliónov korún. Podľa odhadov by však mal každým rokom prilákať viac ako 250 tisíc návštevníkov. S celou výstavbou by sa malo začať možno už aj do konca tohto roka, pretože všetko je schválené a nič stavbe nebráni.

Čo od lagúny môžeme očakávať?

Ak si myslíte, že nám táto lagúna bude sľubovať len každoročné plávanie, tak sa mýlite. Táto lagúna v sebe bude skrývať oveľa viac, a síce bude sa tu môcť robiť windsurfing, bude sa tu môcť jazdiť na kajakoch či sa tu budú môcť vykonávať ďalšie športové aktivity. Pobrežie bude vyzerať úplne skutočne, budú tu vybudované aj reštaurácie a samozrejme i farby či atrakcie, medzi ktoré sa radí obľúbené tobogány a šmýkačky.

 

Môže sa Vám ešte páčiť...