Umiešajte si likéry z lesných plodov a podporte vašu krásu

Každé ráno je tým najlepším štartom dňa, preto je nutné, aby bola táto časť dňa vážne kvalitná. Ráno preto dbajme na kvalitné raňajky, ktoré sú najlepšie zložené z vajíčok a zeleniny a tiež z vody s citrónom, ktorá nás dokonale naštartuje na nový deň a nažhaví našu imunitu, ktorá bude tak oveľa odolnejšia voči vplyvom okolo nás. Je však nutné poznamenať, že pokiaľ si nestíhame pripraviť nejaké skvelé raňajky, potom sú na rade smoothie či najrôznejšie likéry z ovocia, ktoré sú blahodárne nielen pre naše telo a zdravie, ale tiež podčiarkujú našu krásu.

Mnoho žien má problém napríklad s vypadávaním rias alebo aj s vypadávaním vlasov. Mnohým napríklad zle rastú nechty alebo sa často tvoria kútiky pri ústach. To všetko je však dôkazom toho, že málo jete ovocie a zeleninu. Práve nedostatok vitamínov spôsobuje, že sa vám toto deje. Preto sa sústreďte na pitie nielen smoothie ráno, ale tiež si vymiešajte počas dňa také likéry, ktoré sú nielen chutné, ale tiež sú pre telo prospešné.

Z akých lesných plodov pripraviť niečo skvelé?

Napríklad šípky sú ideálnou prísadou do takého likéru, ktorý je doslova nabitý zdravím. Šípky sa radia k tým najzdravším plodom, ktoré v lese nájdete, len ich mnoho ľudí neje, pretože nevie, ako ich pripraviť. Skúste to preto takto. Rozmixujte ich, zalejte ich litrom a pol hnedého rumu a pridajte štvrť kila cukru a tiež pomarančovú kôru a škoricu podľa chuti. Po štrnástich dňoch prefiltrujte a podávajte. Šípky sú ideálne hlavne kvôli tomu, že sú bohaté na vitamín C, a tak hravo zatočíte s vypadávaním vlasov alebo s vypadávaním rias.

Pomocou lesných plodov navyše zamedzíte aj prechladnutiu. Napríklad také bazy sú skvelé proti prechladnutiu a navyše znižujú cukor v krvi. Trnky bránia proti nadúvaniu, hloh prospieva srdcu – doslova ho omladzuje. Černice posilňujú imunitný systém, jarabiny sú silným antioxidantom a nesú v sebe veľmi veľkú zásobáreň vitamínu C.

Môže sa Vám ešte páčiť...