Urobte aspoň malú zmenu, skúste napríklad samolepky

Niekedy nás zo šedi bežného života vytiahne naozaj maličkosť. Jeden zo spôsobov, ako zmeniť celkový vzhľad pracovne, spálne alebo inej miestnosti bez nutnosti sťahovania a nákupu nábytku, sú krásne samolepky. Stačí proste len pár vhodne vybraných doplnkov a miestnosť dostane nový nádych.

Samolepky majú veľmi dostupnú cenu a dokážu zmeniť váš interiér úplne od podlahy a dať mu úplne iný šmrnc. Za pár stoviek korún podľa veľkosti použitej samolepky a tiež použitého materiálu vám narobia plno parády a radosti. Kupujte ale radšej naše značky so zárukou ako samolepky na stenu vašej izby z Číny. Mohlo by sa vám tiež stať, že vám po pár mesiacoch zo steny samé opadajú. Skúste napríklad z pohodlia domova e-shopDekolepky.cz s bohatým výberom a dobrým menom. Kvalitné samolepky musí vydržať a garancie životnosti je minimálne 2 až 7 rokov.

• vlastnými silami

Nálepky si určite zvládnete nalepiť sami, sú jednoduché na použitie. Za pár minút ich máte na stene podľa ich veľkosti, a či lepíte len jeden veľký diel alebo niekoľko menších tvarov. Určite nepotrebujete kupovať žiadne špeciálne vybavenie. Len pri lepení väčších kusov sa vám bude hodiť nejaký živý pomocník, štafle a nejaké hladidlo.

Nálepky je možné nalepiť na akúkoľvek stenu, ktorú len očistíte od prachu či mastnoty. Môže im vadiť mnoho náterov cez seba a vysoká hrubosť povrchu, čo ale nebýva častý problém. Sú vyrobené z kvalitného materiálu, ktorým je samolepiaca PVC fólie. Mohlo by sa len stať, že vám s tapetou zostane v ruke časť nánosu omietky. Z vhodne pripravené múru možno samolepky normálne odstrániť. Stačí použiť sušič vlasov, trochu je nahriať a opatrne odlúpnuť.

Výber správnej samolepky

Akonáhle viete, kde samolepku zakúpiť zostáva len vymyslieť a vybrať ten správny vzor a farbu. Výber je naozaj veľmi široký. Ak ste sa už presvedčili, ako je ponuka samolepiek široká, nie je vôbec jednoduché zvoliť tú pravú pre vašu miestnosť. Najprv si uvedomte, či máte radšej abstraktné plte, kvetiny či postavy. Každý si skrátka musí vybrať samolepku podľa svojho vkusu.

Najčastejšie si ľudia volia na stenu spálne, kuchyne, kúpeľne alebo na chodbu samolepky vo forme rastlín, stromov a kvetov. Do obývacej izby sa v poslednej dobe veľa volia rôzne citáty. Do detských izieb je nepreberné množstvo roztomilých samolepiek na stenu vo forme zvieratiek, rozprávkových postavičiek a hračiek. Farbu je vždy potrebné zladiť s interiérom, ale najmä aj s odtieňom vašej múru. Mala by byť ke stene dostatočne kontrastné, aby vynikla.

Môže sa Vám ešte páčiť...